REKLAMAOrange
REKLAMAmetroouse

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 listopada 2014, 11:12

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława)

"Gdzie są kwiaty z tamtych lat"  - właśnie pod takim hasłem odbyły się XXVI Prezentacje Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej, które we wczorajsze popołudnie (we wtorek, 11 listopada) zgromadziły w iławskim Kinoteatrze "Pasja" komplet publiczności. Koncert przygotowali i wykonali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

- 7 listopada w ZSO, natomiast 11 listopada w kinoteatrze "Pasja", odbyły się XXVI Prezentacje Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej "Gdzie są kwiaty z tamtych lat ". Wykonawcami byli uczniowie szkoły. Pomysłodawcą i realizatorem całości był wicedyrektor Stanisław Kożuchowski. Za stronę organizacyjną odpowiadała klasa IIC p. Krzysztofa Tomaszewskiego. Scenę z "Syzyfowych prac" Żeromskiego przygotowało kółko dramatyczne pod czujnym okiem polonistki p. Agnieszki Tomaszewskiej-Młotek. Koncert tradycyjnie już był fragmentem obchodów narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście. W roli głównej wystąpił zespół wokalno-instrumentalny "Canticorum" z opiekunem p. Sławomirem Zbysińskim. Wykonano 10 utworów nawiązujących do rocznic, które przypadają w 2014 roku. M.in. pieśni legionowe, z Powstania Warszawskiego oraz współczesne piosenki o zabarwieniu patriotycznym - poinformowała Dyrekcja ZSO. 

Fot. Info Iława

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4063 sekundy