REKLAMACatering
REKLAMApluszak

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 listopada 2014, 11:14

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych od jakiegoś czasu walczą o prawo do świadczeń dla funkcjonariuszy OSP, którzy podczas akcji lub ćwiczeń ulegną wypadkowi lub doznają szczerbku na zdrowiu. Na dziś (12 listopada) zaplanowane jest spotkanie marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa oraz przedstawicieli OSP Ustronie Morskie z minister spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską w tej sprawie.Wynikiem rozmów ma być szybsza ścieżka legislacyjna tego projektu.

Strażacy będą rozmawiać z panią minister o zmianach w ustawie o ochronie przeciwpożarowej. Projekt zakłada przyznanie strażakom ochotnikom, którzy ulegli wypadkowi podczas akcji lub ćwiczeń prawa do świadczeń związanych z niezdolnością do pracy. 

W myśl ustawy strażacy, w tym również członkowie ochotniczej straży pożarnej, którzy doznali uszczerbku na zdrowiu podczas wykonywania obowiązków, mają prawo do jednorazowego odszkodowania oraz renty z tytułu całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy. Obecnie strażak ochotnik, który nie posiada ubezpieczenia społecznego z tytułu zatrudnienia lub prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pozbawiony jest środków utrzymania podczas leczenia i rehabilitacji. Zmiana w obowiązującej ustawie polegałaby na rozszerzeniu uprawnień o prawo do zasiłku chorobowego oraz świadczenia rehabilitacyjnego.

Projekt ustawy, uzasadnienie oraz wzór listy poparcia znajdują się na stronie: http://osp.ustronie-morskie.pl/zmieniamy-ustawe,332,l1.html. Strażacy czekają na wypełnione arkusze do 15 listopada.

Waro dodać, że zmiany - gdyby zostały wprowadzone - dotyczyłyby około 630 strażaków ochotników, którzy służą obecnie na terenie gminy Iława.

Informacja: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Red. Info Iława

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5271 sekundy