REKLAMAOrange
REKLAMAsuknie

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 listopada 2014, 11:25 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława)

Lokalną iławską tradycją stało się obchodzenie świąt państwowych przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Wyszyńskiego. Tak było i tym razem. Z okazji przypadającej na dziś, 11 listopada, 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym miejscu o godzinie 11:00 spotkali się przedstawiciele środowisk kombatanckich, harcerze, przedstawiciele władzy samorządowej i służb, a także mieszkańcy Iławy. 

Dzisiejsze uroczyste obchody zainaugurował Apel Poległych poprowadzony przez harcerzy. Kolejnym punktem była msza święta w kościele pw. Świętego Brata Alberta, która rozpoczęła się o godzinie 12:00, muzyczną oprawą mszę uświetnił iławski chór CAMERATA.

Jeszcze dziś, na godzinę 15:30 organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta do kinoteatru "Pasja", gdzie odbędzie się część artystyczna iławskich obchodów Święta Niepodległości. Uczniowie Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego w Iławie przygotowali XXVI Prezentacje Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej "Gdzie są kwiaty z tamtych lat".

Fot. Info Iława

REKLAMAskup złomu
REKLAMAJysk

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Józef 1 ponad rok temu

    Czemu nic nie piszecie o chucpie politycznej w kościele Brata Alberta. A to za sprawą kazania" Pana "Hossy.Żenada. Świadoma prowokacja polityczna. Wiadomo,że na uroczystość Niepodległej przyjdą wszystkie opcje polityczne - bo to szacunek dla Ojczyzny. A" Pan" Hossa już na wstępie opluł III Rzeczpospolitą i dwukrotnie głosił - nie Słowo Boże lecz ustalenia Macierewicza z tragedii Smoleńskiej.Gdyby nie fakt, że przyszedłem do kościoła, do Chrystusa - opuścił bym to co najmniej niesmaczne spotkanie.Jedno wiem - więcej w takim przedstawieniu nie wezmę udziału. Pójdę do lasu i tam w ciszy serca podziękuję Panu Bogu za piękną i wolną Ojczyznę.I przynajmniej nie będę widział tych "maybachów" będących zaprzeczeniem moralności -przed barem "Piotruś Pan". A może kasa tam wydana / nasza- społeczna kasa/ pomogła by głodnym dzieciom w szkołach i podopiecznym MOPS.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2886 sekundy