REKLAMAd&b
REKLAMAPatrz

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 listopada 2014, 09:24

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Gmina Iława)

W ostatni piątek, 7 listopada, strażakom ochotnikom ze Stradomna został przekazany lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowy sprzęt zastąpił wysłużonego żuka, wyposażony jest w funkcję ratownictwa drogowego, co jest bardzo ważne na tym niebezpiecznym odcinku drogi krajowej nr 16.

Pojazd dla druhów ze Stradomna został zakupiony w październiku br. Za 221 700 złotych dostarczyła go firma BIBMOT z Mielca. Zakup został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w wysokości 45 000 zł oraz z Zarządu Głównego OSP RP w Warszawie w kwocie 50 000 zł. Pozostałe koszty pokryła gmina oraz OSP w Stradomnie.

Uroczyste przekazanie wozu strażakom odbyło się w miniony piątek, o godzinie 14:00.

- Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stradomna posiadała jedynie starego żuka z roku 1984. Jest to pojazd bez zbiornika z wodą, co oznacza, że może jedynie korzystać z takich ujęć wody jak jezioro czy staw - mówił po rozstrzygnięciu przetargu na dostawę wozu Bernard Krawaczyński, Komendant Gminny OSP. - Nowy, lekki samochód gaśniczy, który został zakupiony dla strażaków ochotników ze Stradomna ma funkcję ratownictwa drogowego, co jest ważne ze względu na dużą ilość wypadków, do których odchodzi na tym odcinku drogi krajowej nr 16. 

Na nowy wóz czekają również strażacy ochotnicy z Iławy. Przetarg na dostawę przeznaczonego dla nich wozu wraz z wyposażeniem nie został jeszcze rozstrzygnięty.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3572 sekundy