REKLAMAAldortax
REKLAMApluszak

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2014, 10:32 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Wstępne plany zakładają, ze lodowisko powstanie pomiędzy basenem a Stadionem Miejskim przy ulicy Sienkiewicza w)

Możliwe, że już w kolejnym sezonie zimowym (2015-2016) mieszkańcy Iławy będą mieli do swojej dyspozycji sztucznie mrożone lodowisko. Projekt jest co prawda na bardzo wstępnym etapie planowania, ale już wiadomo, że miałby powstać pomiędzy basenem a Stadionem Miejskim przy ulicy Sienkiewicza w Iławie i byłby pierwszym krokiem do modernizacji stadionu.

Jak wiadomo, Urząd Miasta w Iławie już w ubiegłym roku podejmował starania o uzyskania unijnego dofinansowania na modernizację Stadionu Miejskiego. Iławski ratusz wnioskował wtedy o 14 milionów złotych wsparcia w ramach RPO Warmia i Mazury 2007 - 2013. Pieniędzy nie udało się uzyskać, bo komisja konkursowa wyżej oceniła inne wnioski. Tym razem ratusz przyjmie inną strategię w odniesieniu do starań o unijne dofinansowanie.

- Cały projekt rewitalizacji Stadionu Miejskiego to ogromna, bardzo droga inwestycja. Na iławskim stadionie należałoby m.in. przebudować widownię, stworzyć zaplecze, zmodernizować oświetlenie, stworzyć przyjazną dla stawów bieżnię lekkoatletyczną, wyremontować zarówno płytę treninigową jak i główną, a także przeprowadzić drenaż płyty głównej - powiedział nam Roman Radtke, kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu w Urzędzie Miasta w Iławie. - Tak duże projekty mają małe szanse na uzyskanie unijnego dofinansowania.

Dlatego też Urząd Miasta postanowił cały projekt odnowienia i uatrakcyjnienia infrastruktury przy ulicy Sienkiewicza podzielić na etapy.

- Najpierw będziemy starać się o uzyskania unijnego wsparcia na samo lodowisko, którego stworzenie będzie pierwszym krokiem do bardziej kompleksowej rewitalizacji Stadionu Miejskiego - dodał Roman Radtke.

Jest za wcześnie, by szacować koszt realizacji tej inwestycji. Wiadomo, że Urząd Miasta przygotowuje program funkcjonalno-użytkowy, a realizacja przedwsięzwięcia miałaby odbyć się w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wszystko będzie zależało od tego, czy projekt uzyska unijne dofinansowanie. 

- Z pewnością lodowisko jest Iławie potrzebne, coraz więcej osób uprawia sport i aktywnie spędza czas. Poza tym, mamy ponad 30 tysięcy mieszkańców, z nowoczesnego obiektu chętnie korzystaliby również mieszkańcy sąsiednich miast, choćby Ostródy. Powstanie odpowiedniej infrastruktury mogłoby być impulsem do tego, by w naszym mieście rozwinąć takie dyscypliny sportowe, jak na przykład jazda figurowa na lodzie. Wzorowo działa stowarzyszenie "Orka" funkcjonujące przy iławskim basenie, być może i wokół lodowiska skupiłaby się taka grupa - kończy Roman Radtke.   

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Marek Jurek 4 ponad rok temu

  A w tym roku jest, czy też nie ma ?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M 3 ponad rok temu

  Lodowisko ma być i koniec a nazywanie tego głupotą to objaw fobii, z której raczej nie da sie wyleczyć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz Kiejstut Dąbrowski 2 ponad rok temu

  Sensowniejszą lokalizacją na profesjonalne lodowisko jest przy Gimnazjum nr 2 blisko dużych osiedli mieszkaniowych. Tereny wokół Stadionu Miejskiego powinny służyć głównie lekkoatletyce i piłce nożnej. Co do Ostródy to mają już tam swoje lodowisko od kilku lat jeśli ktoś przeoczył.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysiek 1 ponad rok temu

  Głupota naszych władz nie zna granic!!!!! Takie lodowisko to gigantyczny koszt utrzymania !!!!! Zróbcie syntetyczne i będzie cały rok prz koszcie utrzymania minimalnym!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.392 sekundy