REKLAMAOrange
REKLAMAZielona aleja 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu.)

Niemal dwa lata po wejściu w życie nowych przepisów regulujących zasady przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy zdający wciąż mają duże problemy z przebrnięciem przez test teoretyczny. Nie najlepsze są też wyniki egzaminu praktycznego. Przyjrzeliśmy się wojewódzkim statystykom zdawalności, a także tym dotyczącym odsetka sukcesów wśród kursantów z Iławy.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie, gdzie również iławianie jeżdżą na egzamin, opublikował statystyki zdawalności za pierwsze półrocze 2014 roku.

Z raportu wynika, że w trakcie pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku do egzaminu teoretycznego przy ulicy Towarowej w Olsztynie przystąpiło łącznie 10367 osób, spośród których z ulgą po zakończonym teście odetchnęło jedynie 38,73%. Nie lepiej było z egzaminem praktycznym - w omawianym okresie podeszło po niego łącznie (we wszystkich kategoriach) 9971 osób, a zdało tylko 37,44%. Zdawalność wśród kursantów starających się o prawo do prowadzenia samochodu osobowego do 3,5 tony była jeszcze niższa i wyniosła tylko 32,79%.

Postanowiliśmy przyjrzeć się również iławskim statystykom. Okazało się, że Wydział Komunikacji Starostwa Powiatwego w Iławie, który gromadzi odpowiednie informacje, dysponuje jedynie danymi za 2013 rok. 

W statystykach ujętych jest 7 iławskich Ośrodków Szkolenia Kierowców, najniższy odsetek zdanych egzaminów (zarówno teoretycznych jak i praktycznych) w jednej ze szkół to 26,23%, a najwyższy 62,96% (dotyczy najpopularniejszej kategorii B). Średnia dla Iławy wyniosła 46,89% (teoria) i 33,66% (praktyka).

Zdawanie egzaminu na prawo jazdy to dość wątpliwa przyjemność, która - co więcej - nie zależy do najtańszych. Za prawo przystąpienia do części teoretycznej WORD-owi trzeba obecnie zapłacić 30zł, a egzamin praktyczny to wydatek rzędu 140 złotych. 

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4831 sekundy