ZDZ
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 listopada 2014, 11:40

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława)

Właśnie ruszyły roboty budowlane na stacji paliw "Bliska" przy ulicy Lubawskiej w Iławie. Powstanie tam kolejna w naszym mieście stacja pod szyldem Orlenu. Inwestor otrzymał zgodę na wycinkę 78 drzew na przyległej do stacji działce.

Inwestor, Polski Koncern Naftowy ORLEN, rozpoczął roboty 31 października. Projekt przygotowało biuro z Bydgoszczy, Proj-Przem-Projekt. Generalnym wykonawcą prac jest natomiast firma ROL-Lam Aluminium. Budynek, który dotychczas znajdował się na placu, już został wyburzony.

- Zastąpi go jednokondygnacyjna budowla o całkowitej powierzchni 147,34m2 wysoka na 4,6m - poinformował nas Jakub Lewandowski z biura projektowego Proj-Przem-Projekt. - W budynku znajdzie się m.in. sklep, toalety, pomieszczenia socjalne i łazienki dla pracowników oraz kotłownia. Plac zostanie powiększony względem dotychczasowego. Jego powierzchnia wyniesie 1960m2, będzie wyłożony kostką brukową oraz częściowo betonem.

Dowiedzieliśmy się również, że na stacji znajdą się cztery dystrybutory, będzie również dostępne LPG. Kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji kompresor, odkurzacz, myjnię oraz parking. 

- Prace najprawdopodobniej ukończymy w grudniu lub styczniu, lecz termin ten może jeszcze ulec zmianie - poinformował portal infoilawa.pl kierownik budowy, Henryk Moczadło.

W dniu 8 października do Urzędu Miasta w Iławie wpłynął wniosek ORLENU o wydanie zezwolenia na wycinkę 78 drzew znajdujących się na działce przy ulicy Lubawskiej. Jak potwierdził Jakub Lewandowski z biura projektowego, wycinkę drzew zakłada również projekt, który już został przekazany do realizacji.

Fot. Info Iława

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4624 sekundy