REKLAMAReporter
REKLAMAOlszta

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 października 2014, 09:54

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie)

Na dwa pociski przeciwpancerne pochodzące z II Wojny Światowej natknęli się w Kisielicach pracownicy zakładu komunalnego podczas usuwania pni drzew pozostałych po wycince drzew na Cmentarzu Komunalnym. To już trzecie tego typu niepebezpieczne znalezisko na terenie powiatu iławskiego w tym miesiącu. Wcześniej w podobnych okolicznościach, podczas prowadzenia robót ziemnych, odkryto niewybuchy w Suszu i w Iławie. 

Na pociski pracownicy zakładu komunalnego natknęli się w czwartek, 23 października.

- Kierownik Posterunku Policji w Kisielicach  został poinformowany przez pracowników zakładu komunalnego pracujących przy wykopywaniu karp na Cmentarzu Komunalnym w Kisielicach o znalezieniu podczas prac ziemnych przedmiotów przypominających swym wyglądem niewybuchy  - infomuje Joanna Kwiatkowska z KPP w Iławie. - Na miejsce przyjechał policjant z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, który oświadczył, że są to dwa pociski przeciwpancerne kal. 88 mm, częściowo skorodowane i z zapalnikami. Przedmioty te najprawdopodobniej pochodzą z czasów II Wojny Światowej. 

Do czasu przybycia na miejsce zdarzenia grupy saperskiej z Lidzbarka Warmińskiego policjanci zabezpieczali znalezisko. Pociski zostaną zneutralizowane na poligonie.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku odkrycia tego typu niewybuchów. Nie należy ich dotykać ani dopuścić do tego, by inne osoby były narażone na niebezpieczeństwo. Na miejsce należy natychmiast wezwać Policję.

Informacja: KPP w Iławie

Red. Info Iława

TEMATY na sygnale
REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4456 sekundy