REKLAMAZDZ
REKLAMASKOK

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2014, 07:52

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu.)

Do nietypowej interwencji drogowej zmusił iławskich funkcjonariuszy mieszkaniec Susza, który pędził ulicami Iławy niemal 100km/h, a do kontroli drogowej zatrzymał się dopiero po policyjnym pościgu. Podczas interwencji mężczyzna był agresywny. Ponieważ odmówił przyjęcia nałożonego na niego mandatu, za popełnione wykroczenie wkrótce odpowie przed sądem.

We wtorek, 14 października, policjanci z iławskiej drogówki dokonywali na terenie miasta pomiarów prędkości. Ich uwagę zwróciło mitsubishi, które zbliżało się w ich stronę z wyraźnie nadmierną prędkością. Pomiar wykazał aż 94 km/h, podczas gdy dozwolone w tym miejscu było 50 km/h. 

- Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej, w związku z tym policjanci ruszyli za nim w pościg - relacjonuje przebieg interwencji Joanna Kwiatkowska z KPP w Iławie. - Pomimo sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych kierujący nadal nie zwalniał. Następnie policjanci zjjechali na przeciwległy pas ruchu, pokazując tarczą miejsce do zatrzymania się. Kierujący nadal tego nie uczynił. Zatrzymał się dopiero na oznakowanym przystanku autobusowym. Policjanci przystąpili do kontroli drogowej. 30 - latek był bardzo pobudzony, używał słów wulgarnych, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy.

Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat oraz 9 punktów karnych, których ten nie przyjął. Jak się okazało, pirat drogowy ma na swoim koncie juz 15 aktywnych punktów.

Mieszkaniec Susza za wykroczenia odpowie przez sądem, grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

TEMATY na sygnale
REKLAMASadek

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4191 sekundy