REKLAMAReporter2
REKLAMAZielona aleja 2

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2014, 07:23

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława)

Przegląd zdarzeń, w których w dniach 7-14 października wzięli udział strażacy z jednostek PSP oraz OSP na terenie powiatu iławskiego.

ZAPALIŁ SIĘ ŚMIETNIK

W poniedziałek, 13 października, około godziny 18:00 na ulicy Św. Barbary w Lubawie doszło do pożaru śmietnika kontenerowego na odpady plastikowe. Nawet tak niewielki obiekt może intensywnie się spalać, produkując duże ilości szkodliwego dymu. Pożar został opanowany i ugaszony. W działaniach brał udział jeden zastęp OSP Lubawa.

POŻAR W ROZDZIELNI ELEKTRYCZNEJ MLEKOVITY

Około godziny 4:00 nad ranem 11 października w zakładzie przetwórstwa mlecznego MLEKOVITA w Lubawie zapaliła się rozdzielnia elektryczna, która znajdowała się w pomieszczeniu transformatorowni, pracownicy sami próbowali ugasić pożar gaśnicami proszkowymi. Po przyjeździe strażaków dogaszono pożar i usunięto spalone elementy z pomieszczenia. Przy użyciu kamery termowizyjnej  ponownie sprawdzono pomieszczenie i dozorowano je do czasu przyjazdu pracowników energetyki. 

WYPADEK Z UDZIAŁEM TRZECH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH

10 października w godzinach wieczornych w miejscowości Limża (gmina Kisielica) w wyniku niezachowania ostrożności podczas jazdy doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, którymi podróżowało sześć dorosłych osób i półroczne dziecko. W momencie dojazdu Straży Pożarnej osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami i zaopatrywane były przez ratowników medycznych z będącego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, odłączyli akumulatory, oświetlili teren działań i usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe. Dwie spośród poszkodowanych osób z podejrzeniami urazów kończyn zabrane zostały do szpitala w Iławie, natomiast małe dziecko wraz z matką przewiezione zostało na obserwację do szpitala w Grudziądzu.

W OKOLICACH BASENU PALIŁ SIĘ SAMOCHÓD

10 października około godziny 8:20 przy basenie miejskim na ulicy Biskupskiej doszło do pożaru samochodu osobowego. Spod maski samochodu osobowego wydobywał się dym. Strażacy otworzyli maskę pojazdu i użyli piany, by ugasić palący się osprzęt w komorze silnika oraz we wnętrzu pojazdu na desce rozdzielczej. Zakręcili również zawór butli z gazem, którym zasilany był pojazd.

ZWARCIE W PODGRZEWACZU WODY

9 października na chwilę przed godziną 12:00 w jednym z mieszkań na ulicy Malczewskiego w Iławie doszło do zwarcia w przepływowym podgrzewaczu wody. W wyniku zwarcia stopieniu uległ podgrzewacz oraz plastikowe panele na ścianie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu pirometrem temperatury pod panelami, zdjęciu części paneli w celu sprawdzenia czy ogień nie przedostał się w dalsze osłonięte plastikowymi elementami miesjca.

POŻAR BUDYNKÓW GOSPODARCZYCH. ZAGROŻONY BYŁ RÓWNIEŻ DOM

9 października około godziny 10:00 w Wikielcu doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na miejscu strażacy ustalili, że pali się w całości drewniany budynek gospodarczy kryty blachodachówką, a w odległości 3m znajduje się budynek mieszkalny z przyległym garażem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, odłączeniu prądu w obiekcie, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt, podaniu jednego prądu wody w obronie garażu przyległego do budynku mieszkalnego, wyrzuceniu spalonych przedmiotów z budynku gospodarczego i dogaszeniu ich na zewnątrz.

SMAŻYŁ FRYTKI I ZAPOMNIAŁ O NICH. TERAZ MA KUCHNIĘ DO REMONTU

9 października po godzinie 8:00 do pożaru w jednym z mieszkań w kamienicy w Lubawie zadysponowanych zostało aż osiem zastępów straży. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z pomieszczeń panuje silne zadymienie, które zaczyna wydostawać się na klatkę schodową. Z uwagi na fakt, że pożar dotyczył budynku wielorodzinnego dyżurny dysponował kolejne jednostki. Po dojeździe ratowników z OSP Lubawa ustalono, że dwie osoby dorosłe i dziecko, które przebywały w mieszkaniu zdołały je opuścić, strażacy weszli do pomieszczeń celem dalszego ich przeszukiwania, na szczęście nikogo nie znaleziono. Pozostali mieszkańcy również opuścili budynek do czasu, kiedy dym został usunięty, a pomiary nie wskazywały żadnego zagrożenia.

Jak się okazało powodem zajścia były frytki, które pozostawione na kuchence gazowej doprowadziły do pożaru w kuchni, jednak szczęściem było to, że prowadzone są obecnie prace remontowe elewacji kamienicy i pracownicy firmy budowlanej w porę zaalarmowali straż oraz obudzili śpiących domowników przystępując jednocześnie do gaszenia.
Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał na obserwację półtoraroczne dziecko, które znajdowało się wraz z rodzicami w mieszkaniu.

POŻAR W IŁAWSKIEJ STOLARNI

8 pździernika przed godziną 15:00 dwa zastępy Iławskiej JRG wyjechały do pożaru instalacji elektrycznej w jednym z zakładów produkcji drzewnej przy ulicy Poprzecznej w Iławie. W pomieszczeniu, w którym znajdowała się rozdzielnia doszło do zwarcia instalacji, w wyniku czego palić zaczął się osprzęt elektryczny i zmagazynowane tam przedmioty. Mimo faktu, że przed dojazdem strażaków odłączony został prąd, to działania utrudniały znajdujące się w pomieszczeniu ogniwa elektryczne. Najpierw pożar został opanowany przy użyciu gaśnic proszkowych, w dalszej części działań strażacy używali już rozproszonych prądów wody do dogaszenia pożaru. Na szczęście nikt nie został poszkodowany oraz pożar nie przedostał się do pomieszczeń produkcyjnych.

POŻAR ALTANY NA OSTRÓDZKIEJ

W godzinach popołudniowych 7 października doszło do pożaru na terenie ogrodów działkowych na ulicy Ostródzkiej w Iławie. Po dojeździe straży ustalono, że z altany murowanej wydobywa się dym. W obiekcie oraz na terenie działki nie przebywały żadne osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przecięciu kłódki przy furtce działki, otwarciu drzwi za pomocą podręcznego sprzętu burzącego, wprowadzeniu roty w aparatach ODO i podaniu jednego prądu wody wewnątrz obiektu na palącą się wersalkę, wprowadzeniu drugiej roty w aparatach ODO i przeszukaniu piwnicy, parteru i poddasza (osób nie stwierdzono), wyniesieniu jednej butli z Gazem propan-butan 11 kg (znajdowała się w strefie nieobjętej pożarem) oraz otwarciu okien na poddaszu w celu przewietrzenia pomieszczeń.

 

KOLIZJA TRZECH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH

Do zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut doszło 7 października około godziny 14:45 na ulicy Sienkiwicza w Iławie. W miejscu kolizji na jezdni znajdowały się trzy samochody osobowe biorące udział w kolizji drogowej. Na miejscu obecne były dwa ZRM oraz Policja. Droga była zablokowana w obu kierunkach. Łącznie samochodami podróżowało pięć osób. Wszystkie znajdowały się poza pojazdami, w jednym z aut podróżowała kobieta wraz z 11-miesięcznym synem. Po przebadaniu przez ratowników medycznych osoby pozostały na miejscu zdarzenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, posypaniu sorbentem płynów poeksploatacyjnych, pomocy na prośbę policji w kierowaniu ruchem wahadłowym.

Informacja: mł. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie

Red. Info Iława 


REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6903 sekundy