REKLAMASpeed
REKLAMAprofi

Warto wiedzieć

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2014, 09:42

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu.)

Słoneczna pogoda nadal nam sprzyja, jednak już niebawem jesienna aura przyniesie nam spadek temperatur, co tradycyjnie doprowadzi do rozpoczęcia sezonu grzewczego w naszych domach. Upewnijmy się, że będzie on bezpieczny.

Słoneczna pogoda nadal nam sprzyja, jednak już niebawem jesienna aura przyniesie nam spadek temperatur, co tradycyjnie doprowadzi do rozpoczęcia sezonu grzewczego w naszych domach. Upewnijmy się, że będzie on bezpieczny.

Co roku w naszym kraju w okresie sezonu grzewczego dochodzi do kilku tysięcy zaczadzeń i zatruć, z których niestety kilkadziesiąt kończy się śmiercią poszkodowanych.

Statystyki wskazują na wciąż niską świadomość w zakresie zagrożeń, jakie niesie ze sobą tak zwany czad, czy też bagatelizowanie spraw związanych z obowiązkiem wykonywania przeglądów kominiarskich dotyczących zarówno przewodów dymowych jak też wentylacyjnych.

Często powstałe zdarzenia nie mają związku z pożarem, a wynikają właśnie z niewłaściwej eksploatacji budynków czy znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.

Propagowana od wielu lat akcja „Nie dla czadu” już przynosi wymierne skutki. Ogólna dostępność czujników czadu czy układów dwu medialnych wykrywających zarówno bezwonny i bezbarwny tlenek węgla, jak również dym zachęca do zakupu takich urządzeń, których obsługa nie sprawia większych problemów.

Wszelkie informacje dotyczące czadu, jego szkodliwości, objawów i oznak, na które niezwłocznie powinniśmy reagować, jak również prawidłowej eksploatacji urządzeń grzewczych znajdują się na stronie internetowej www.kppsp.ilawa.pl w zakładce „Czad cichy zabójca”.

Dbajmy więc o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych, zapewnienie tego nie wymaga dużych nakładów finansowych, a jedynie przestrzegania podstawowych zasad i odrobinę chęci.

Oficer Prasowy KP PSP w Iławie mł. kpt. Krzysztof Rutkowski

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5703 sekundy