REKLAMAReporter
REKLAMASKOK

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2014, 12:41

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu.)

Iławska komenda policji otrzymała zgłoszenie, że pijany mężczyzna, który pod jeden z lokalnych sklepów podjechał samochodem, by kupić więcej alkoholu, wsiada za kierownicę pomimo znajdowania się pod znacznym wpływem alkoholu. Na całą sytuację zareagował inny mężczyna, który do czasu dojazdu na miejsce funkcjonariusza policji nie pozwolił odjechać pijanemu kierowcy. 48-letni Jerzy T. miał w organizmie 4 promile alkoholu.

- Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła osoba z informacją, że do jednego z lokalnych sklepów przyjechał samochodem osobowym mężczyzna - relacjonuje przebieg interwencji Joanna Kwiatkowska z KPP w Iławie. - Następnie zakupił on w sklepie alkohol i poszedł do samochodu. Informacja dotarła do iławskiego dzielnicowego asp. Tomasza Grysza, który przejeżdżał niedaleko sklepu. Funkcjonariusz zawrócił i podjechał pod wskazany adres. Na parkingu zauważył siedzącego w samochodzie mężczyznę, który próbował odjechać samochodem, jednak jego drzwi były przytrzymywane przez innego mężczyznę. Następnie dzielnicowy zabrał kluczyki kierującemu, uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jadę. Policjant wylegitymował mężczyznę, okazał się nim 48-letni Jerzy T. Mieszkaniec gminy Iława został zatrzymany.

W trakcie czynności  policjanci ustalili, że 48–latek kierował seatem mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna oświadczył, że wracał z pracy do domu i chciał zrobić zakupy. Jerzemu T. zostało zatrzymane prawo jazdy, a samochód przekazano żonie. Mężczyznę po wykonaniu czynności zwolniono.

48-latek zostanie postawiony przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

 - Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych - mówi Joanna Kwiatkowska. - Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Za: KPP w Iławie

Red. Info Iława

TEMATY na sygnale
REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3754 sekundy