REKLAMARafał Ryszczuk
REKLAMAPatrz

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 września 2014, 13:29 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie. Akta sprawy Anny R. z Iławy liczą aż 16 tomów. )

Prosty, ale nielegalny pomysł na własną działalność gospodarczą miała 24-letnia Anna R. z Iławy. Kobieta sprzedawała zabawki na jednym z portali aukcyjnych, jednak po zakończonej transakcji nie wysyłała swoim klientom towaru, a jedynie puste koperty. Nielegalna działalność trwała kilka miesięcy. Przez ten czas iławianka dokonała oszustw na łączną kwotę 10 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała aż 112 zarzutów.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko Annie R.  Z ustaleń śledczych wynika, że 24 - latka od stycznia b.r. sprzedawała na jednym z portali aukcyjnych zabawki. Mieszkanka Iławy po uzyskaniu zapłaty wysyłała odbiorcom tylko część zakupionego towaru lub puste koperty. Po przesłuchaniu 167 świadków, zebraniu 16 tomów akt, policjant zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Iławie przedstawił 24 – latce aż 112 zarzutów. Anna R. nie kwestionowała swojej winy. Straty szacuje się na ponad 10 tysięcy złotych.  

Kodeks Karny za oszustwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~zabawki warszawa 1 ponad rok temu

    niestety nie uczciwych sprzedawców jest wielu. Psują rynek.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6274 sekundy