REKLAMAMOS
ZDZ

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 września 2014, 08:35

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława)

Rozpoczął się remont zabytkowej siedziby Powiatowego Inspektoratu Wetyrynarii przy ulicy Dąbrowskiego w Iławie. Przy budynku ustawiono rusztowania, część placu została ogrodzona. Rusza pierwszy etap prac renowacyjnych, który obejmie przede wszystkim remont zewnętrznej elewacji budynku.

Ze względu na ograniczenia finansowe, cały projekt renowacyjny podzielono na etapy. W pierwszym etapie, który właśnie ruszył, zostaną wykonane następujące prace:

- wykonanie izolacji pionowej ścian zewnętrznych, - izolację poziomą ścian zewnętrznych metodą iniekcji oraz opaskę odbojową; - oczyszczenie i renowacja ceglanej elewacji; - wymiana stolarki drewnianej skrzynkowej i krosnowej na stolarkę z drewna klejonego; - rozebranie istniejących schodów na gruncie wraz z murkiem oporowym do piwnicy i wykonanie w technologii brukarskiej wg. nowych wytycznych architektonicznych; - dobudowa hallu wejściowego z podpiwniczeniem; - rozebranie istniejącego wiatrołapu murowanego wraz z budową nowego w technologii lekkiej na szkielecie z profili stalowych; - udrożnienie wejścia od ul. Dąbrowskiego wraz z remontem schodów zewnętrznych

Na prace remontowe trzeba było uzyskać zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, ponieważ obiekt jest ujęty w rejestrze zabytków.

Prace na zewnątrz budynku mają zostać zakończone do końca bieżącego roku. Wykonawcą robót jest olsztyńska firma TRANFER ART-SYSTEM. Koszt inwestycji wyniesie niemal pół miliona złotych (dokładnie 497 206 złotych).

Fot. Info Iława

REKLAMAskup złomu

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.6042 sekundy