REKLAMALuxHair
ZDZ

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 września 2014, 15:31

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Do czynnej napaści na policjanta doszło w Lubawie w nocy w sobotę, 20 września. 29-letni Wiktor T., mieszkaniec gminy Lubawa, został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Niestety, nie przebiegła ona spokojnie. Kierowca co prawda zatrzymał się na wezwanie policjantów, ale po chwili odjechał. Później celowo potrącił jednego z interweniujących policjantów. Mężczyzna był trzeźwy, wyniki badania krwi wykażą, czy był pod wpływem narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 
REKLAMAMateusz szauer

W sobotę (20 września) w nocy lubawscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego Opla. Okazało się, że 29-letni Wiktor T. nie miał przy sobie dokumentów. Kiedy policjant poprosił kierującego i pasażera, aby wysiedli z samochodu, zrobił to tylko pasażer. Natomiast 29–letni Wiktor T. odjechał. Policjanci natychmiast podjęli pościg za Oplem, który uciekał w kierunku miejscowości Fijewo. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Następnie 29–latek wjechał na swoją posesję i zatrzymał się. Kiedy jeden z funkcjonariuszy zbliżał się do Opla, Wiktor T. gwałtownie ruszył w stronę policjanta i potrącił go, a następnie odjechał. Funkcjonariusze ponownie podjęli pościg za samochodem. W pewnym momencie zauważyli porzuconego Opla. Zabezpieczyli samochód, a kierowcę opla, który szedł ulicą, zatrzymali.

Wiktor T. został osadzony w policyjnej celi. Alkomat wykazał, że był trzeźwy. Wyniki badania krwi wskażą natomiast, czy kierowca był pod wpływem narkotyków. Mężczyźnie przedstawiono już zarzut czynnej napaści na policjanta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 29–latek nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie wypadku.

TEMATY na sygnale
REKLAMApellet2
REKLAMAżuchowski

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5764 sekundy