REKLAMAKurza góra
REKLAMAPatrz

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2016, 07:22

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława)

W niedzielnym turnieju piłkarskim Mały Jeziorak Jacques Battini Cup, który został rozegrany na Stadionie Miejskim w Iławie, wzięło udział aż 25 młodych drużyn. Jak podkreślają organizatorzy turnieju, celem tego wydarzenia nie były medale, wyróżnienia i miejsce na podium, lecz promocja piłki nożnej i zdrowego stylu życia oraz dobra zabawa. Z pewnością udało się osiągnąć te założenia.

Turniej Mały Jeziorak Jacques Battini Cup, który został zorganizowany przez klub sportowy UKS Mały Jeziorak, odbył się na Stadionie Miejskim przy ulicy Sienkiewicza w Iławie w niedzielę, 14 września. Rywalizacja na piłkarskiej murawie trwała od godziny 9:00 do 14:00, choć jak podreślają organizatorzy, w tym turnieju nie chodziło o wyniki, a przede wszystkim o to, by wśród dzieci i młodzieży promować piłkę nożną jako świetną zabawę i dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Dzieciom, które dawały z siebie wszystko na piłkarskiej murawie, z dużym zaangażowaniem kibicowali rodzice. Radości nie ukrywał jeden z organizatorów turnieju, pan Tomasz Wojewoda. 

- Mieliśmy na celu promocję piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz rodziców - powiedział w rozmowie z nami. - Chcieliśmy pokazać, że futbol to przede wszystkim świetna zabawa. Dopiero na drugim planie jest rywalizacja i nagrody. Dla nas wszystkie dzieci oraz każda drużyna, która wzięła udział w turnieju, była zwycięska. Bardzo cieszy nas też frekwencja i zaangażowanie rodziców.

Do zawodów zgłosiło się 27 drużyn. Ostatecznie zagrało w niej 25 składów z Iławy, Lubawy, Kisielic, Ostródy, Olsztyna, Elbląga, Grudziądza, Tczewa oraz Kwidzyna. Rozgrywki prowadzone były w trzech grupach wiekowych: roczniki 2003-2004, 2005-2006 oraz 2007 i młodsi.

Wszystkie drużyny wrócą do domu z pamiątkowymi pucharami. Organizatorzy przygotowali również upominki dla każdego zawodnika, który wziął udział w rozgrywkach. Młodzi piłkarze otrzymali medale oraz kosmetyki ufundowane przez sponsora turnieju, firmę Jacques Battini. 

Organizatorzy są bardzo zadowoleni z turniejowej frekwencji. Już planują kolejne piłkarskie rozgrywki dzieci i młodzieży, które odbędą w grudniu b.r. już pod dachem, w iławskiej hali sportowo-widowiskowej.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z niedzielnego turnieju, a tych, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, zachęcamy do odszukania siebie na fotkach, które opublikujemy już w poniedziałek w obszernych fotogaleriach.

Fot. Info Iława

TEMATY sport
REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3848 sekundy