REKLAMAfredom
REKLAMAPatrz

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2014, 12:03

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KP PSP Iława)

Wczoraj (w środę, 10 września) wieczorem na prostym odcinku drogi krajowej nr 15 w miejscowości Rożental z drogi wypadł samochód ciężarowy przewożący około 200 sztuk trzody chlewnej. W działaniach, które trwały około 5 godzin, uczestniczyły 4 zastępy PSP oraz 6 jednostek OSP. Jak ustalili policjanci, zawinił kierowca.

Do zdarzenia doszło w środę, 10 sierpnia, około godziny 18:30. Na prostym odcinku drogi krajowej nr 15 w okolicach miejscowości Rożental w gminie Lubawa samochód ciężarowy z przyczepą, przewożący około 200 sztuk trzody chlewnej, zjechał do przydrożnego rowu. Samochód oraz przyczepa wywróciły się na bok. Do wypadku doszło z winy kierującego.

- Kierujący zespołem pojazdów Krzysztof K, 32-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego, nie dostosował prędkości do warunków ruchu - mówi sierżant sztabowy Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - W wyniku gwałtowanego hamowania zjechał z jezdni, doprawadzając do wywrócenia zespołu pojazdów na prawy bok w przydrożnym rowie.

Kierowca został ukarany mandatem. Na miejscu zdarzenia 4 zastępy PSP oraz 6 jednostek OSP prowadziło około 5-godzinną akcję.

- Zadysponowane zastępy, które przybyły na miejsce, w pierwszej kolejności musiały zabezpieczyć miejsce działań oraz rozpoczęły uwalnianie trzody z pokładów transportowych, w których stłoczone były zwierzęta - relacjonuje przebieg interwencji strażaków mł. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP. - Działania wspierali mieszkańcy Rożentala, którzy zaganiali i nie pozwalali uwolnionym zwierzętom rozbiegać się, a tym samym stwarzać zagrożenie dla pojazdów poruszających się jedynym wolnym pasem drogowym.

Udało się uwolnić 172 zwierzęta, zostały one następnie załadowane do podstawionych na miejsce dwóch samochodów. Natomiast na najniższych pokładach znalezione zostały 23 martwe sztuk, które w wyniku ustaleń przekazane będą do zakładu utylizacji martwych zwierząt. Dowodzący akcją zadysponował na miejsce działań również zastęp ratownictwa chemicznego, który wypompował pozostałe w zbiornikach pojazdu paliwo oraz zebrał warstwę ziemi nasiąkniętej olejem napędowym.

Wszystkie pozostałości powypadkowe oraz materiały wymagające unieszkodliwienia przekazane zostały kierowcy pojazdu.
Działania, w których uczestniczyły cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz sześć jednostek OSP trwały około 5 godzin i zakończyły się, gdy przy użyciu ciężkiego holownika samochód został wyciągnięty z rowu.
Na miejscu obecni byli przedstawiciele zarządu dróg oraz służb weterynaryjnych.

Zdjęcia: KP PSP w Iławie


TEMATY na sygnale
REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7189 sekundy