REKLAMAKurza góra
REKLAMAprofi

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2014, 16:07 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Wybitą szybę już wymieniono. Właścicielka oszacowała straty na 1000zł.)

Iławscy policjanci zatrzymali 24-letniego Mariusza R., który zaledwie dwa tygodnie po wyjściu z zakładu karnego wybił szybę w kancelarii notarialnej na ulicy Andersa w Iławie. Po zatrzymaniu okazało się, że w ostatnim czasie 24-latek dopuścił się również wyłudzenia przejazdu taksówką, a także razem z trzema kolegami dwukrotnie ukradł alkohol i spożywał go w niedozwolonym miejscu. Mariusz R. był najwyraźniej odporny na więzienną resocjalizację.

W niedzielę wieczorem oficer dyżurny iławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyby w kancelarii notarialnej na ulicy Andersa. Policjanci, którzy udali się na miejsce dowiedzieli się od świadka zdarzenia, że sprawcy udali się w kierunku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Pomocy potrzebował Mariusz R., który wybijając szybę, poważnie zranił się w nogę. Po zaopatrzeniu ran 24-latek i jego trzej koledzy zostali zatrzymani. Wiadomo, że mężczyźnie, który zaledwie dwa tygodnie temu opuścił zakład karny, towarzyszył jego brat oraz dwaj inni mężczyźni. Oni również są już znani iławskim policjantom.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że wybicie szyby nie było jedynym wykroczeniem, jakiego w ostatnich dniach dopuścił się Mariusz R. W nocy z soboty na niedzielę 24-latek skorzystał z taksówki, nie płacąc za przejazd, a także wspólnie z kolegami w dwóch iławskich marketach ukradł alkohol, a następnie pił go w niedozwolonym miejscu.

Wszyscy czterej mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Za samo zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Mariusz R. jako recydywista prawdopodobnie nie uniknie powrotu za kratki.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~fanlfcllasrjeirvn 1 ponad rok temu

    Co za TYP

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
Artykuł załadowany: 0.4731 sekundy