wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 września 2014, 16:11

(Fot. Grzegorz Bukowski)

Godzina, 12 minut i 22 sekundy - tyle zajęło przebiegnięcie trasy IV Iławskiego Półmaratonu LOU PRE im. Antoniego Gierszewskiego jego zwycięzcy, 33-letniemu Tomaszowi Walerowiczowi z Niestumu. W niedzielę, 7 września, o godzinie 11:00 na linii startu tegorocznej edycji Iławskiego Półmaratonu stanęło prawie 490 osób. To poziom frekwencji zbliżony do tego sprzed roku, choć rekordu ilości uczestników nie udało się pobić. Bieg ukończyło 463 zawodników, którzy przebiegli dystans 21,097km w pełnym słońcu i upale.

Iławski Półmaraton jest cykliczną imprezą biegową, którą już od 2010 roku organizuje Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Jego dyrektorem jest Paweł Hofman. Tegoroczną edycję wyścigu promował polski Olimpijczyk Sebastian Chmara, który gościł dziś w Iławie, pomagając w organizacji i prowadzeniu imprezy. Sygnał startu dla biegaczy dała para młoda, która wczoraj wzięła w Iławie ślub.

Zwycięzcą IV Iławskiego Półmaratonu został Tomasz Walerowicz (33l.), mieszkaniec Niestumu, który ukończył bieg z czasem 1:12:22. Drugie miejsce zdobył z czasem 01:13:15 26-letni Marcin Zagórny z grupy LOU PRE Team. Na ostatnim miejscu na podium stanął Konrad Nosarzewski (23l.) z grupy Managerbiegaczy.pl, który przybiegł na metę z czasem 01:16:39. Pierwszą kobietą na linii mety z czasem 01:27:38 była 34-letnia mieszkanka Kurzętnika - Dorota Pawłowska.

Biegowi głównemu towarzyszyły imprezy towarzyszące: wyścig „Mini Maratończyk” i Nordic Walking. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal zaraz po wbiegnięciu na linię mety.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i foto: Grzegorz Bukowski