REKLAMAYasumi
REKLAMAOlszta

Sport

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2014, 09:30

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Źródło: www.maraton-ilawa.pl. Uczestnicy ubiegłorocznego III Iławskiego Półmaratonu na trasie wyścigu.)

Już w najbliższą niedzielę, 7 września, punktualnie o godzinie 11:00, uczestnicy IV Iławskiego Półmaratonu LUO PRE im. Antoniego Gierszewskiego rozpoczną zmagania z własnymi słabościami na nieco ponad 21-kilometrowej trasie biegu. Organizatorzy odnotowują rekordowe zainteresowanie uczestnictwem w imprezie. 

Koronną dyscypliną Iławskiego Półmaratonu LOU PRE, cyklicznej imprezy biegowej organizowanej w Iławie, jest oczywiście bieg na dystansie 21,097 km. W internetowym systemie rejestrującym zgłoszenia na dzień dzisiejszy (w środę, 3 września) widnieje 610 zgłoszeń, co jest dotychczasowym rekordem. Organizatorzy wciąż przyjmują zgłoszenia drogą telefoniczną oraz mailową. Jednocześnie, nie wszyscy zarejestrowani uczestnicy uiścili opłatę startową, więc ostateczną liczbę uczestników poznamy dopiero w dniu biegu.

IV Iławski Półmaraton to również dwie imprezy towarzyszące o charakterze rekreacyjnym. Do biegu Młody Maratończyk na dystansie 2,5 km jak dotąd zgłosiło się 68 osób, a udział w rywalizacji w Nordic Walking zadeklarowało 17 osób.

W najbliższą niedzielę w Iławie zobaczymy Sebastiana Chmarę, wybitnego polskiego lekkoatletę, zdobywcę tytułów halowego mistrza Europy i halowego mistrza świata, który wspiera i promuje imprezę.

- Od lat podziwiam walory turystyczne i piękne trasy biegowe [w Iławie], dlatego pomysł na organizację cyklicznej imprezy biegowej właśnie w tym miejscu uważam za przysłowiowy strzał w dziesiątkę - powiedział Chmara o organizowanym w Iławie półmaratonie.

Kierowcom przypominamy, że w związku z organizacją maratonu w najbliższą niedzielę, 7 września, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta.

Kliknij tutaj, by przeczytać o szczegółach.

Tak wygląda mapa trasy, którą pobiegną uczestnicy IV Iławskiego Półmaratonu:

TEMATY sport
REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.7426 sekundy