ZDZ
REKLAMAAkademia

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 września 2014, 14:37

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Dziś (w sobotę, 30 sierpnia) na Jezioraku zostało odnalezione ciało mężczyzny, 56-latka z powiatu legionowskiego, który wypoczywał w domku letniskowym na wyspie Wielka Żuława. Ciało zauważył nad ranem właściciel terenu. 

Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do iławskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej dziś (30 sierpnia) o godzinie 4:29.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie z Wojewódziego Centrum Powiadamiania Ratunkowego - poinformował serwis infoilawa.pl młodszy aspirant Rafał Brzozowski z KP PSP Iława. - Na miejsce zostały zadysponowane dwa samochody JRG oraz łódź. Na prośbę Policji i prokuratury ciało mężczyzny zostało pozostawione w wodzie w związku z prowadzonymi przez te organy czynnościami dochodzeniowymi.

Do zdarzenia doszło w okolicy pomostu jednego z ośrodków wypoczynkowych na wyspie Wielka Żuława. 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na powierzchni wody w tym miejscu zostały zauważone zwłoki mężczyzny - poinformowała Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Prawdopodobnie skoczył on do wody z pomostu i niestety utonął. Był to 56-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego, który wynajmował domek w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie Wielkiej Żuławy.

Mężczyzna wyszedł na ryby wczoraj wieczorem i niestety już nie wrócił. Nad ranem właściciela terenu, który znał turystę z Legionowa osobiście, zaniepokoiło szczekanie psów. Postanowił wyjść na zewnątrz i sprawdzić, co się stało. Podczas patrolowania terenu ośrodka zauważył na powierzchni wody zwłoki mężczyzny.

Ciało zostało podjęte z wody przez ratowników iławskiego WOPR-u, którzy przekazali je na brzegu pracownikom zakładu pogrzebowego. Prokuratura zleciła sekcję zwłok.

Mężczyzna jest już trzecią ofiarą utonięcia w Jezioraku w sezonie letnim 2014 roku.

TEMATY na sygnale
REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3225 sekundy