ZDZ
REKLAMAPatrz

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 sierpnia 2014, 10:47

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Tym razem na swoje życie usiłował targnąć się 52-letni mężczyzna. Lubawscy policjanci podjęli interwencję na czas. Gdy przybyli na miejsce, niedoszły samobójca miał już na szyi założoną pętlę.

Do zdarzenia doszło wczoraj (w poniedziałek, 25 sierpnia). Dyżurny lubawskiej komendy policji otrzymał informację, że na drzewie na jednej z ulic w Lubawie wisi mężczyzna. Funkcjonariusze od razu udali się na miejsce, gdzie zgłoszenie zostało potwierdzone.

- Policjanci zauważyli opisanego mężczyznę, który miał pętlę na szyi - relacjonuje przebieg interwencji Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Funkcjonariusze natychmiast ją zdjęli, równocześnie rozpoczęli resuscytację. Za chwilę na miejsce zdarzenia przyjechał ambulans pogotowia ratunkowego.

52 – latek został przewieziony  do nowomiejskiego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Na szczęście, dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

- Zdarzenie to jest kolejnym przykładem na to, że policjanci bardzo poważnie traktują wszystkie telefony, zgłoszenia i powiadomienia o tym, że ktoś chce popełnić samobójstwo. Na szczęście w wielu przypadkach szybka interwencja policji, często we współpracy z innymi służbami, ratuje ludzkie życie. Jak podkreślają sami policjanci, taka skuteczna pomoc to dla nich moment największej satysfakcji w policyjnej służbie - dodała Joanna Kwiatkowska.

Przypomnijmy, że nie był to pierwszy przypadek udaremnionej próby samobójczej w Lubawie w ostatnim czasie. We wtorek, 19 sierpnia, lubawscy policjanci dwukrotnie uratowali życie Mateuszowi R., który próbował odebrać sobie życie. Tego samego dnia wpłynęło kolejne zgłoszenie o próbie samobójczej. Policję powiadomił mężczyzna, który w okolicach ulicy Ogrodowej zauważył wiszącego na gałęzi mężczynę. Był to 52-letni Dariusz A., mieszkaniec Marwałdu. Udało mu się przywrócić czynności życiowe. Mężczyzna trafił do Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. 

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4442 sekundy