wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 sierpnia 2014, 15:19

(Foto: archiwum prywatne Agaty Barwińskiej)

W rozgrywanych we francuskim Douarenez Mistrzostwach Świata (U21) w żeglarskiej klasie Laser Radial iławianka Agata Barwińska związana z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Iławie zdobyła złoty medal i została mistrzynią świata do lat 21.

Zawody zakończyły się wczoraj (w sobotę, 23 sierpnia). Iławianka już od pierwszego dnia żeglarskich zmagań pokazała, że jest w znakomitej formie i po pierwszych dwóch startach objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca wyścigu. Zawodniczka MOS-u Iława w jedenastu wyścigach aż trzykrotnie zwyciężała i czterokrotnie była druga. Jej końcowa przewaga nad drugą Holenderką Daphne Van Der Vaart wyniosła 33 punkty, a nad brązową medalistką - Hiszpanką Reino Cacho aż 45 punktów.

Dla Agaty jest to już kolejny sukces i tytuł mistrzyni po tym, jak wygrała mistrzostwa Polski i Europy. Teraz zawodniczka sięgnęła po najcenniejszy kruszec w mistrzostwach świata. Gratulujemy!