REKLAMApluszak
REKLAMAikea

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 sierpnia 2014, 12:24 komentarzy 3

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

Nie milkną echa dewastacji pomnika upamiętniającego żołnierzy Armii Czerwonej, do której doszło w ubiegły weekend w Lubawie.

Do grona osób oburzonych dewastacją pomnika dołączył przewodniczący Związku Piłsudczyków na Warmii i Mazurach, Waldemar Ziarek, który tak dziś (w sobotę, 16 sierpnia) komentował w Polsat News całe zdarzenie:

– Jednemu przeszkadza czerwona gwiazda, drugiemu Gwiazda Dawida. Każdy przypadek dewastacji tego typu symboli należy potępić.

Jak potwierdziła komenda Policji w Iławie, w sprawie trwają czynności dochodzeniowe i sprawców w dalszym ciągu nie udało się ustalić. Do tej pory funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i rozpytali świadków.

- Uznaliśmy, że doszło do znieważenia pomnika i ograbienia grobów. Wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia i ustaleniem sprawców zajmuje się komisariat w Lubawie - poinformował Mirosław Kowalski z KPP w Iławie.

Na cmentarzu wojennym przy ul. Grunwaldzkiej w Lubawie pochowanych jest 13 żołnierzy radzieckich, poległych w styczniu 1945 roku podczas operacji wschodniopruskiej. Centralnym elementem tej nekropolii jest granitowy obelisk z napisem w języku rosyjskim i polskim: "Bohaterom Armii Czerwonej poległym za wyzwolenie naszego kraju spod jarzma hitlerowskiego - 1945 r. Społeczeństwo Powiatu Nowomiejskiego".

Dodajmy też, że ambasada rosyjska nie wydała jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie.

REKLAMAPS QUALITY

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~UA 3 ponad rok temu

  Przykre, kiedy takie cośma miejsce w cywilizowanym Europejskim państwie :(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ADAM 2 ponad rok temu

  Głupota i wandalizm.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławscy Patrioci 1 ponad rok temu

  I bardzo dobrze! Precz z pomnikami czerwonej zarazy z przestrzeni publicznej!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2998 sekundy