REKLAMApluszak
REKLAMAprofi

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 sierpnia 2014, 10:17 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Foto: redakcja)

Już po raz drugi w tym roku żłobek "Majka" przy ulicy 1 Maja w Iławie padł ofiarą wandali. W ubiegłą sobotę (9 sierpnia) chuligani wybili jedną z dużych szyb budynku i wyrwali sztachety z płotu. W sprawie trwa śledztwo.

To już drugi taki przypadek w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Pierwszy miał miejsce w okresie świąt wielkanocnych. Sprawcy zostali wtedy ustaleni i zatrzymani. Musieli pokryć koszty związane z naprawą wyrządzonych szkód. Tym razem wandale uszkodzili nie tylko szybę, ale również płot, którym ogrodzony jest nowy, nieużywany jeszcze przez dzieci plac zabaw. Tak wyglądają dokonane przez nich szkody:

- Sprawcy wybili bardzo dużą taflę szyby. Musieli użyć naprawdę ogromnej siły - powiedziała nam Barbara Dąbrowska, dyrektor placówki. - Już nie wiemy, co robić z tym problemem. Liczymy na to, że Policja i Straż Miejska w przyszłości podejmą więcej działań prewencyjnych.

O dokonywanie aktów wandalizmu podejrzewani są bywalcy pobliskiej dyskoteki.

Iławska komenda Policji potwierdziła sobotnią interwencję w tej sprawie. Śledztwo trwa. Jak się dowiedziliśmy, sprawców było trzech. Jak dotąd, zatrzymano dwóch z nich, są to młodzi mężczyźni. Trwa ustalanie tożsamości trzeciego wandala. 

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Norbert 1 ponad rok temu

    Ale, żeby żłobek napadać ... ?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5846 sekundy