REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja 2

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2014, 17:49

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Więcej zdjęć: powiat998.pl)

W poniedziałek (4 sierpnia) około godziny dziesiątej doszło do pożaru kompleksu budynków produkcyjno- magazynowych w miejscowości Różnowo na terenie gminie Susz. Ze zgłoszenia wynikało, że palą się pomieszczenia, w których prowadzona jest produkcja drzewna, a pożar rozprzestrzenia się na przyległe budynki.

W momencie dojazdu pierwszych jednostek pożarem objęte było wnętrze stolarni oraz cała drewniana konstrukcja dachu i jej pokrycie. Działania rozpoczęto od gaszenia połączonego z obroną scalonych ze sobą konstrukcyjnie obiektów oraz sąsiadującego budynku mieszkalnego. 
Kolejne przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej pozwoliły na opanowanie sytuacji i umożliwiły prowadzenie akcji gaśniczej na sąsiadującym ściernisku, które również zaczęło się palić.
Dalsze działania wymagały sukcesywnego przewietrzania pomieszczeń i dogaszania nagromadzonych tam materiałów oraz rozbierania uszkodzonego dachu.

Na szczęście, nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Udało się również uratować sąsiadujące obiekty. Mimo to właściciel oszacował straty aż na półtorej miliona złotych.

W działaniach uczestniczyło dwanaście zastępów straży pożarnych, w tym również dwa zastępy z powiatów kwidzyńskiego i sztumskiego (woj. pomorskie).

Źródło informacji: Oficer Prasowy KP PSP w Iławie mł. kpt. Krzysztof Rutkowski

Więcej zdjęć: www.powiat998.pl

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2183 sekundy