REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Źródło: KPPSP W Iławie)

Mamy za sobą weekend pogodowych anomalii. Wysokie temperatury, niespodziewane zmiany warunków atmosferycznych, silny wiatr towarzyszący burzom, a także intensywniejsze prace w rolnictwie spowodowały, że w miniony weekend (25-27 lipca) strażacy w powiecie iławskim interweniowali aż 29 razy.

W dniach 25-27 lipca w powiecie doszło do 6 pożarów i 23 miejscowych zagrożeń. 

PIĄTEK, 25 LIPCA

W ostatni piątek doszło do dwóch pożarów słomy w miejscowościach Ząbrowo i Gromoty. Strażacy podjęli również interwencję w Zalewie, gdzie trzeba było usunąć plamę płynu powstałą wskutek kolizji drogowej. W Zalewie, w okolicach amfiteatru, zastęp OSP usunął kokon os. Z kolei we Frednowach strażacy po zmroku oświetlali miejsce przestępstwa, by umożliwić polincjantom sporządzenie dokumentacji (chodzi o poruszaną już na portalu sprawę porzucenia nowo narodzonego dziecka przez 30-letnią mieszkankę Gminy Iława). Tego samego dnia doszło również do niebezpiecznego zdarzenia w Goryniu, gdzie ciągnik rolniczy z 20-tonową przyczepą zboża wjechał w dom, powodując dość poważne uszkodzenia ściany budynku na powierzchni 1,5x1,5m.

- Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy OSP oraz jeden zastęp JRG - poinformował nas kapitan Kamil Szczech, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej KPPSP w Iławie. - Rola strażaków polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uszkodzonej ściany, stabilizacji zepołu pojazdów i ich odciągnięciu od budynku mieszkalnego. 

Strażacy wydali również zalecenie, by poszkodowana rodzina nie zamieszkiwała w domu do czasu wydania odpowiedniej decyzji przez inspektora nadzoru budowlanego. Dom był ubezpieczony.

SOBOTA, 26 LIPCA

W sobotę strażacy dwukrotnie interweniowali na terenie Iławy. Na ulicy Kościuszki doszło do pożaru śmietnika, a na ulicy Biskupskiej zostało pozostawione ognisko bez nadzoru. Z kolei w Kisielicach strażacy udzielili pomocy w otwarciu zatrzaśniętego mieszkania.

NIEDZIELA, 27 LIPCA

W niedzielę w okolicy miejscowości Dobrzyki doszło do wywrócenia się jachtu. Na miejscu jeden zastęp JRG oraz dwa zastępy OSP postawili jacht, a następnie odholowali go do brzegu. Pomocy udziliła również policja, a także WOPR. Doszło do kolejnych pożarów: w Rożentalu zapaliła się prasa do słomy, a w miejscowości Omule - rżysko. Silny wiatr wywrócił drzewa w wielu miejscach. Powalone drzewa trzeba było uswać z dróg w Kisielicach, Lubawie, Targowisku, Pławtach Wielkich, Mortęgach, Smolnikach, Wikielcu, Gulbie oraz w Sarnówku, gdzie drzewo spadło na samochód (w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał). Silny wiatr zerwał też dach kurnika w Targowisku Dolnym. Na Jeziorze Jeziorak, w okolicach Siemian i wyspy Gierczak ponownie przewróciła się łódź.

Miejmy nadzieję, że kolejny weekend będzie spokojniejszy... 

Źródło: KPPSP w Iławie

TEMATY
REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4484 sekundy