REKLAMAincome2
REKLAMAUrodziny

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 sierpnia 2014, 17:30

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Źródło: redakcja serwisu www.infoilawa.pl)

Jak powiedział nam jeden z członków jury konkursu, w miniony weekend objawiły się prawdziwe kulinarne talenty. Znamy już najlepszego kucharza tegorocznego festiwalu "Sąsiedzi przy stole". Kim jest i co ugotował?
Kulinarne zmagania obserwowaliśmy na scenie przy SSP 3 w minioną sobotę, 26 lipca. Mimo dość kapryśnej aury widownia nie zawiodła, a uczestniczący w rywalizacji kucharze dali z siebie wszystko. 
- "Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie" - skomentował dla serwisu www.infoilawa.pl pan Wiesław Mergalski, właściciel lubawskiej "Karczmy nad Sandelą", który zasiadł w jury konkursu. - "Utalentowani kucharze popisali się kreatywnym podejściem i umiejętnością zaserwowania nietypowych połączeń smakowych".

Zadanie finałowe nie należało do łatwych. Kucharze mieli za zadanie przyrządzić sandacza z serduszkami drobiowymi i krewetkami. Zwycięstwo jury jednogłośnie przyznało Sławomirowi Koprowi, który na co dzień pracuje w ostródzkiej "Promenadzie". W finale znakomicie zaprezentował się również utalentowany kucharz z iławskiego "Starego Tartaku", Mateusz Pikor. 
- "Bardzo się cieszymy, że Mateusz reprezentował nas w finale konkursu. Jesteśmy z niego dumni" - usłyszeliśmy od innych pracowników restauracji.

Po emocjach kulinarnych przyszedł czas na koncerty folklorystyczne. Część muzyczna rozpoczęła się z niewielkim opóźnieniem, bo punktualnie o 16.30, gdy na scenie czekał już pierwszy, gotowy do występu zespół, widownię rozpędził ulewny deszcz. Na szczęście, nie trwał on długo i wkrótce amfiteatr zapełnił się ponownie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - więcej fotek z tego wydarzenia w Galerii.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAJysk

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAJarmark
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.295 sekundy