REKLAMAżabka
REKLAMAPatrz

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Źródło: Biuro Podróży "LUZ" W Iławie)

Sezon wakacyjny w pełni. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie kierunki cieszą się w tym roku największym zainteresowaniem wsród klientów iławskich biur podróży.

Hitem wśród podróżujących za granicę iławian i iławianek są, niezmiennie już od kilku sezonów, ciepłe kraje. Wśród najczęściej wybieranych wycieczek są 7-dniowe wyjazdy typu all inclusive do Egiptu, Turcji, Tunezji, Grecji oraz Bułgarii. Turystyczne preferencje mieszkańców naszego regionu nie odbiegają więc od tendencji ogólnopolskich. Profil demograficzny turystów jest bardzo zróżnicowany. Wyjeżdżają zarówno rodziny z dziećmi, bezdzietne pary, jak i emeryci.

 -„Wszystko zależy oczywiście od budżetu oraz preferencji klienta” – powiedział nam pracownik jednego z iławskich biur podróży.  – „U nas największym zainteresowaniem cieszą się wycieczki do krajów arabskich, ale w tym roku zorganizowaliśmy też wyjazdy w bardziej egzotyczne kierunki, m.in. do krajów afrykańskich”.

-„Moim zdaniem, hitem jest w tym roku Grecja" – powiedział nam właściciel innego iławskiego biura podróży. – „To świetna propozycja dla tych turystów, którzy sporo już widzieli i chcieliby odkryć coś nowego. Grecja oferuje nie tylko dobrze znane wyspy Rodos i Kreta, czy podróże do kurortów na kontynencie, ale również wiele mniejszych i mniej znanych, a równie pięknych wysp. Z kolei Egipt to raj dla nurków. Licznych turystów ściągają też, oczywiście, piramidy.”

A jak kształtują się ceny? 

Bardzo dobry stosunek ceny do jakości mają kurorty w Egipcie. Sprawdzone hotele w tym kraju to świetna propozycja na rodzinne wczasy z dziećmi. Podobnie jest w przypadku podróży do Grecji, Egiptu, czy Tunezji. Najniższe ceny oferuje Bułgaria, ale Morze Czarne jest chłodniejsze od Śródziemnomorskiego, a niektóre hotele pamiętają jeszcze czasy realnego socjalizmu. Więcej trzeba zapłacić za wczasy w Hiszpanii, Portugalii, czy we Włoszech. Ze względu na dość wysokie ceny w kurortach, do słonecznej Italii iławianie podróżują głownie na autokarowe wycieczki objazdowe. 

Zainteresowanie zagranicznymi wczasami wśród iławian również jest podobne do tego sprzed roku. Poziom sprzedaży wycieczek kształtuje się na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego.

A Wy, jakie kierunki polecacie na letnie wyjazdy?

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Biuru Podróży "LUZ" z Iławy, ul. Królowej Jadwigi 14, tel. (89) 649 96 05/06.

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAd&b
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.412 sekundy