REKLAMApluszak
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lipca 2014, 14:04 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Źródło: redakcja serwisu www.infoilawa.pl)

Iławska skarbówka bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Weź paragon". Działania kontrolne są prowadzone na terenie całego powiatu. Urzędnicy sprawdzają, czy przedsiębiorcy w prawidłowy i zgodny z przepisami sposób ewidencjonują sprzedaż na kasach fiskalnych. Kontrole mają na celu przede wszystkim ograniczenie obrotu gospodarczego w szarej strefie.

Jak dowiedzieliśmy się od pracownika iławskiego Urzędu Skarbowego, w tym roku zmienił się charakter akcji kontrolnej "Weź paragon". Nie jest to już prowadzona cyklicznie akcja doraźna, lecz działanie prowadzone w sposób ciągły przez cały rok, nasilające się w okresach letniego i zimowego wypoczynku. Jak podkreśliła nasza rozmówczyni, działania mają charaker nie tylko kontrolny, lecz również prewencyjny i edukacyjny. 

W okresie letnim urzędnicy szczególną uwagę zwracają na obsługujące turystów punkty nadjeziorne, sezonowe stoiska czy firmy wynajmujące sprzęt wodny. 

Iławska skarbówka nie dysponuje jeszcze dokładnymi danymi dotyczącymi przebiegu i wyników akcji, choć przyznaje, że nieprawidłowości wykryto. Wyniki ogólnopolskie akcji "Weż paragon" poznamy najprawdopodobniej po zakończeniu sezonu wypoczynkowego.

Wykroczenie skarbowe - jakim jest sprzedaż z pominięciem kasy fiskalnej - może się dla przedsiębiorcy skończyć mandatem w wysokości co najmniej 150zł. Jeśli jednak kontrolujący urzędnik dopatrzy się znacznie większych nieprawidłowości, np. kasy fiskalnej w ogólne nie ma, choć być powinna, konsekwencje mogą być dużo bardziej dotkliwe. W takiej sytuacji kontroler może się bowiem dopatrzeć znamion przestępstwa skarbowego.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Ma ta 2 ponad rok temu

    No niech sprawdzają ich prawo

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~zzz 1 ponad rok temu

    Do kontroli i nękania to nasze państwo pierwsze.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6251 sekundy