REKLAMAfredom
REKLAMAinkubator

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Źródło: archiwum redakcji)

Gdy niemal dokładnie 17 lat temu otwierał swoje podwoje dla pierwszych klientów, był handlową perełką na mapie Iławy. Niegdyś chwalony za nowoczesną architekturę, dziś zepchnięty na drugi plan przez nowocześniejszy model domu handlowego, Galerię Jeziorak. Mowa oczywiście o Domu Handlowym "Pod Kasztanem".

O uroczystym otwarciu DH "Pod Kasztanem" można było przeczytać w Kurierze Iławskim datowanym na 23 lipca 1997 roku (nr 10). Na pierwszej stronie gazety dziennikarze donoszą o otwarciu dla pierwszych klientów nowego domu towarowego o nowoczesnej formie architektonicznej wniesionego przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Przyszłość" w miejscu dawnego baru "Pod Kasztanem". Budynek zagospodarowali prywatni przedsiębiorcy. Pierwszym otwartym sklepem był istniejący do dziś "Eremus", który klientów przywitał szampanem i ciasteczkami 16 lipca 1997 roku. Dom towarowy "Pod Kasztanem" został ostatecznie pozbawiony miana wiodącego centrum handlowego w Iławie po wzniesieniu Galerii Jeziorak. Zastanawiamy się tylko, czy za dwadzieście lat również o tym drugim będziemy myśleć jak o relikcie przeszłości, bo zastąpi go nowy koncept handlowy? Ciekawe...

TEMATY
REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3055 sekundy