REKLAMAzoomi
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Źródło: KPP w Iławie)

W poniedziałek, 21 lipca, sierżant sztabowy Dariusz Lampkowski, który na co dzień pracuje jako przewodnik psa służbowego w iławskiej jednostce Policji, podczas wypoczynku na plaży miejskiej uratował tonącego 13-latka. 

W poniedziałek (21 lipca) funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wypoczywał na plaży miejskiej przy ul. Chodkiewicza w Iławie. W pewnym momencie policjant usłyszał krzyk kobiety wołającej o pomoc. Sierżant sztabowy Dariusz Lampkowski z pomostu wypatrzył tonącego chłopca. Bez zastanowienia wskoczył do wody i wyciągnął go na brzeg, a następnie przekazał ratownikom i mamie. Chłopiec był przestraszony. Jak później przyznał, stracił nagle grunt pod nogami i zaczął tonąć. Oprócz tego, że 13-latek opił się wody, nic mu się nie stało.

Dariusz Lampkowski policjantem jest od 8 lat. Swoją przygodę z policją zaczął w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Od 7 lat jest przewodnikiem psa służbowego. W 2013 roku policjant przeniósł się do Komendy Powiatowej Policji w Iławie gdzie pracuje w w Wydziale Prewencji jako przewodnik psa służbowego. 

Policjanci przypominają, że do tragedii dochodzi najczęściej wtedy, gdy są lekceważone zasady bezpiecznego przebywania nad wodą. Należy pamiętać, że gdy po opalaniu chcemy wejść do wody, należy robić to powoli, stopniowo schładzając poszczególne części ciała, ponieważ skok może nie przynieść ukojenia, a doprowadzić do szoku termicznego i omdlenia. Do wody nie należy wchodzić też od razu po zjedzeniu posiłku i pod wpływem alkoholu. Należy wybierać kąpieliska strzeżone, a podczas korzystania ze sprzętu pływającego używać kamizelek ratunkowych.

Żródło: KPP w Iławie

TEMATY
REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3025 sekundy