REKLAMAKurza góra
ZDZ

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

Już we wrześniu wielu z nas pośle swoje 6-letnie pociechy do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Z ankiet  i wizytacji zleconych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie wynika, że iławskie podstawówki są gotowe na przyjęcie 6-latków.

Kuratorium Oświaty w Olsztynie opublikowało wyniki ankiet przeprowadzonych z dyrektorami placówek oświatowych oraz radami rodziców. W każdej ze szkół pojawił się również wizytator, który ocenił stopień przygotowania danej placówki na przyjęcie 6-letnich dzieci.

Dyrektorzy byli pytani m.in. o odpowiednie przygotowanie nauczycieli, jakość komunikacji szkoły z rodzicami, stopień przygotowania pomieszczeń i pomocy dydaktycznych, jak również o sposób prowadzenia zajęć. Na podobny zestaw pytań odpowiadali przedstawiciele rad rodziców oraz wizytatorzy.

Sprawdziliśmy wyniki ankiet i wizytacji iławskich podstawówek. Wyłania się z nich obraz pozytywny, choć zostały zidentyfikowane również drobne problemy.

We wszystkich szkołach podstawowych stopień przygotowania szkoły na przyjęcie 6-latków został oceniony dobrze lub bardzo dobrze przez rady rodziców oraz dyrektorów placówek. We wszystkich szkołach funkcjonują stołówki, a kadra dydaktyczna posiada wymagane kwalifikacje. Wszystkie szkoły "zdały" również wizyty audytorów z Kuratorium Oświaty. Jedynie wizytator, który odwiedził  Szkołę Podstawową w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka wyraził zastrzeżenie dotyczące braku odpowiedniego miejsca do wypoczynku i zabawy dla małych dzieci.

Okazało się również, że Szkoła Podstawowa nr 3, działająca orzy ulicy Niepodległości, będzie prowadzić zajęcia dla najmłodszych uczniów w sposób tradycyjny, tj. w formie 45-minutowych lekcji w ławkach. Wszystkie inne placówki zadeklarowały bardziej elastyczny sposób prowadzenia zajęć.

Rady Rodziców działające przy każdej ze szkół wyraziły o nich bardzo pozytywne opinie. Samorządowa Szkoła nr 2, Samorządowa Szkoła nr 4 oraz Szkoła Podstawowa przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J.Korczaka otrzymały od rodziców oceny piątkowe. Na czwórkę rada rodziców oceniła Samorządową Szkołe Podstawową nr 3.

Jesteś rodzicem 6-latka? Jak Ty oceniasz stopień przygotowania Twojej szkoły na przyjęcie dziecka? Zapraszamy do komentowania!

TEMATY
REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4059 sekundy