REKLAMAYasumi
REKLAMApluszak

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

Na początku lipca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Iławie pobrała do badań trzy próbki piasku z piaskownic w Iławie. Na szczęście, nie stwiedzono obecności jaj pasożytów. Bezpieczne nie były za to piaskownice w innych miastach naszego województwa.
- W Iławie badano piasek pochodzący z placów zabaw na ulicach: Malczewskiego, 1 Maja oraz Kasprowicza - poinformował nas pracownik Sekcji Higieny Komunalnej Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie. - W żadnej z próbek nie stwierdzono jaj pasożytów (włosogłówki, glisty psiej i kociej oraz glisty ludzkiej).
Wymienione pasożyty zostały za to wykryte m.in. w Ostródzie, Nowym Mieście Lubawskim oraz w Olsztynie. Skażonych było 14 z 121 próbek zbadanych przez olsztyńską Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, czyli aż 11,5%. To zdecydowany wzrost w porównaniu do lat ubiegłych. W 2013 skażonych jajami pasożytów było tylko 3% próbek, w 2012 1,7%, a w 2011 w ogóle nie stwierdzono obecności pasożytów.TEMATY
REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.3476 sekundy