wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2014, 00:31

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Źródło: MKS Zryw Volley Iława)

Miały apetyt na złoto. Do pełni szczęścia zabrakło tak niewiele!

Siatkarki Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie (w większości zawodniczki zespołu MKS Zryw Volley) zdobyły srebrny medal na zakończonej w ubiegłą niedzielę Krajowej Licealiadze Wieliczka 2014.

Do pełnego szczęścia w postaci turniejowego złota nie zabrakło wiele, bo dziewczyny przegrały minimialnie 1:2, mając piłki meczowe. Na początku turnieju zespół z Iławy prezentował się dość przeciętnie. Powrót na parkiet po półtorej miesiąca spędzonym na grze w siatkówkę plażową był trudny. Iławianki jednak rozkręcały się z meczu na mecz. Przeszły ćwierćfinał i półfinał. W finale trafiły na Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Mecz rozstrzygnął się w pełnym emocji tie-breaku. Na początku przeważały policzanki, choć i reprezentantkom Iławy udało się w połowie seta przejął prowadzenie. Dziewczyny obroniły trzy piłki meczowe. Same zyskały dwie, których jednak nie udało im się przekuć na zwycięstwo.

Zespół z Iławy wystąpił w składzie:
Monika Pietroczuk, Marta Pietroczuk, Aleksandra Grysz, Aleksandra Stępień, Adrianna Krukowska, Laura Nowotnik , Iwona Kulińska (l), Anna Górzyńska.

Młode siatkarki trenuje pan Mieczysław Pietroczuk z pomocą swojej żony, Małgorzaty. Zbieżność nazwiska trenera i dwóch zawodniczek wymienionych jako pierwsze nie jest przypadkowa - Monika i Marta są córkami szkoleniowca.

Całej ekipie gratulujemy sukcesu i dziękujemy za emocje!