ZDZ
REKLAMAPatrz

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 sierpnia 2017, 16:51 komentarzy 7

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Czytelnik. )

W centrum miasta każde miejsce parkingowe jest na wagę złota. Trzeba jednak ze sobą pogodzić potrzeby różnych użytkowników, w tym na przykład taksówkarzy i "normalnych" kierowców. Czy w centrum Iławy można trochę zabrać tym pierwszym, by dać drugim? Tak jest w ocenie naszego czytelnika, który zauważył, że miejsca zarezerwowane dla taksówek przy ulicy Niepodległości rzadko są przez kierowców takich pojazdów wykorzystywane. Może zatem tak naprawdę nie są im potrzebne i można je "uwolnić"?

Chodzi o widoczny na załączonych zdjęciach parking niedaleko amfiteatru miejskiego.

- Byłem tam już kilka razy i na miejscach po prawej stronie jeszcze nigdy nie widziałem taksówki. Taksówki stają tylko przy chodniku jedna za drugą - zauważył nasz czytelnik. - Jeśli jednak ktoś tam ustanie (bo pozostałe miejsca dla zwykłych ludzi są zawsze zajęte), to zaraz ci panowie z taksówek podbiegają i straszą policją, wyganiają, chociaż sami tam nie stają... Zastanawia mnie też, czy oni płacą jakieś pieniądze (jakie) dla miasta za zajmowanie na wyłączność miejsca. Ja jak chcę prowadzić własną działalność, to muszę płacić masę pieniędzy za dzierżawę lokalu. Ciekawe, jak jest z taksówkarzami.

We wskazanym przez naszego czytelnika miejscu mamy znak "zakaz zatrzymywania się", który "nie dotyczy TAXI". To kierowcy taksówek rzeczywiście są tutaj "na prawie", ale czy oznakowanie jest uzasadnione? Na nadesłanych przez czytelnika zdjęciach widać, że niemal wszystkie przeznaczone dla taksówek miejsca są puste. Stoją tam tylko dwa auta i to takie, które nie są taksówkami. 

Pytania skierowaliśmy do Urzędu Miasta.

- Problem udostępnienia tego parkingu innym kierowcom był poruszany wielokrotnie. W ubiegłym roku podjęto próbę oddania tego parkingu pozostałym użytkownikom ruchu drogowego. Spotkało się to z gwałtownym protestem ze strony taksówkarzy, którzy utrzymują, że z tego tytułu mają utrudnioną możliwość prowadzenia swojej działalności. Wobec tych uwag Urząd odstąpił od uszczuplenia miejsc postojowych dla iławskich taksówkarzy - odpowiedział po zebraniu stosownych informacji Cezary Neścior z Wydziału Komunikacji Społecznej.

Okazało się także, że taksówki korzystają z miejsc na wyłączność nieodpłatnie.

- Urząd Miasta Iławy wskazał to miejsce, tak jak i inne dla zabezpieczenia miejsc postojowych dla taksówek. Miasto nie pobiera żadnych opłat z tego tytułu - czytamy w nadesłanej nam odpowiedzi z ratusza.

Czy taki sposób wykorzystania wskazanych miejsc ma sens? Z tym pytaniem pozostawiamy radnych, a Was zapraszamy do komentowania.

Fot. Czytelnik.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~sh 7 ponad rok temu

  To chyba jakiś żart, jak można dać komuś publiczne miejsca parkingowe bez opłat, aby ten ktoś (taxi) jeszcze zarabiał na tym pieniądze. W takim razie nie pobierajcie żadnych opłat za sprzedawanie rożnych produktów w miejscach publicznych. Miejsca publiczne to nie jest jakiś prywatny folwark, że od tego weźmiemy opłatę, a od tego nie bo to mój znajomy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arek 6 ponad rok temu

  Jak najbardziej zabrać te miejsca i tak są puste albo obłożyć opłatami taksówkarzy skoro maja działalności !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~łotr1 5 ponad rok temu

  każdy w tych czasach ma telefon wystarczy zadzwonić po taxi i przyjadą, stać mogą byle gdzie, a nie miejsca puste stoją..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~użytkownik 4 ponad rok temu

  Wyjeżdżając z tego parkingu przy braku wolnych miejsc to zgodnie z oznakowaniem poziomym nie wolno skręcić w lewo, w stronę jeziora, żeby poszukać miejsca na innym parkingu, ponieważ jest linia ciągła. Zastanawiam się, kiedy zauważy to ktoś władny naprawy tego stanu rzeczy. Wszyscy, którzy skręcamy w lewą stronę, łamiemy przepisy. Czy naprawdę przez tyle lat nikt nie zwrócił na to uwagi?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~eh co za ludzie porąbani 3 ponad rok temu

  do rabo... urzędnicy pod starostwem zostawiać będą bezpłatnie. Pomyślałeś choć przez moment o tych ludziach co zostawiają na tym parkingu przed starostwem auto i idą do szpitala bo leży bliska osoba (szpitalny parking jest mały bo trzeba postawić alejki z ledzikami inne duperele). Pomyślałeś o geodetach, albo o projektantach, którzy przyjeżdżają codziennie kilka razy dziennie. Powtarzam - urzędnicy mają swój parking za urzędem i jest i będzei bezpłatny. Po kieszeni uderzysz normalnych ludzi. Ale Ty pewnie do urzędu raz na dziesięć lat jedziesz. Hipokryto jeden

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rabo 2 ponad rok temu

  to miejsce już dawno powinno być zwolnione prze TAXI , można znaleźć inne. W tej chwili jest to centrum miasta i powinno być miejsce na postawienie samochodu przez mieszkańców , turystów itd A panowie stoją cały dzień i się nudzą zajmując miejsca. Inna sprawa ze w niektórych miejscach powinny być płatne miejsca parkingowe np pod starostwem gdzie pracownicy blokuje miejsca . I komunikacja miejska by się odbudowała bo za stanie pod biurem cały dzień trzeba by było słono płacić. Może bardziej otwarcie trzeba spojrzeć ze miasto jes nie tylko dla urzędników ale tez dla mieszkańców miasta i powiatu .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xgrzesio 1 ponad rok temu

  Przy rynku jest to samo. Są 3 miejsca, a taksówkarze korzystają z nich tylko wtedy gdy przyjeżdżają na zakupy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3413 sekundy