REKLAMAfredom
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 sierpnia 2017, 05:13 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. youtube.)

Branżowy portal rynek-kolejowy.pl dotarł do filmów z pokładu pociągu PolRegio, który w czwartek 17 sierpnia uległ wypadkowi na torach kolejowych pomiędzy stacjami Samborowo - Rudzienice Suskie na trasie Olsztyn-Iława. Na szczęście nikomu z pasażerów i obsługi pociągu, który wjechał w betonową płytę, nic się wtedy nie stało. Uczestnicy zdarzenia zawdzięczają to głównie Januszowi Wyżlicowi, maszyniście z prawie 40-letnim doświadczeniem, który tego dnia siedział za sterami pociągu.

Oba nagrania, do których dotarł portal rynek-kolejowy.pl, są bardzo wymowne. Jeden pokazuje obraz z wnętrza pociągu. W pewnym momencie widać, jak z kabiny maszynisty wybiega mężczyzna, który następnie szybko ewakuuje pasażerów z przedniej części pociągu w miejsce mniej narażone na zderzenie. Chwilę później pociąg uderza w betonową płytę, która spadła na torowisko z remontowanego wiaduktu.

Drugie z nagrań to obraz na zewnątrz składu. Nie pozostawia ono wątpliwości, że maszynista pociągu zareagował prawidłowo i z niezwykłym refleksem. Miejsce, gdzie płyta zwaliła się na tory, znajduje się akurat za wyjazdem z łuku, więc czasu na działanie nie było dużo. Janusz Wyżlic nie zignorował jednak widoku unoszącego się nad torowiskiem kurzu i rozpoczął procedurę nagłego hamowania pociągu. Było już za późno, by uniknąć kolizji, ale zanim skład uderzył w płytę, zdążył wytracić prędkość. Ten film można obejrzeć tutaj.

Jak widać, pasażerowie składu mieli w tym nieszczęściu sporo szczęścia. Jak podaje Rynek Kolejowy, maszynista pociągu Janusz Wyżlic i członkowie załogi konduktorskiej: Bogdan Oleksów (kierownik pociągu) oraz Krzysztof Lewandowski (konduktor) za swój profesjonalizm otrzymali podziękowania od Marcina Kuchcińskiego, Członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Elżbiety Załuskiej, Dyrektorki Oddziału Przewozów Regionalnych w Olsztynie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~xgrzesio 2 ponad rok temu

    Nie dał dyla tylko biegł informować pasażerów o niebezpieczeństwie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Nie mogę tego nagrania nie skomentować! 1 ponad rok temu

    Na nagraniu widać jak członek załogi konduktorskiej czyli tzw..KAPITAN jak zwał tak zwał zostawia dwie KOBIETY i sam daje dyla w tył pociągu.Mało tego ociera się o wózek dziecinny który bądz co badz powinien złapać uciekając.Jeju jaki wstyd i Wy to pokazujecie ???? !!!!! Mężczyzna KAPITAN zostawił dwie kobietki i sam dał noge...Ale wstyd....

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3227 sekundy