REKLAMAZDZ
REKLAMAkarczma 2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 września 2017, 00:00

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. )

W Ząbrowie wdrażany jest projekt polegający na wprowadzeniu nazewnictwa ulic. Wiadomo już, jakie nazwy zostaną nadane poszczególnym drogom w tej największej w gminie wiejskiej Iława miejscowości.

Uporządkowanie Ząbrowa, ale także poprawa bezpieczeństwa jego mieszkańców poprzez ułatwienie lokalizacji poszczególnych posesji i sprawnego dojazdu służb ratunkowych - to główne cele przyświecające inicjatywie wprowadzenia tutaj nazewnictwa ulic. Będzie to trzecia taka miejscowość w gminie wiejskiej Iława po Nowej Wsi i Rudzienicach.

W procesie formalnych konsultacji projekt zyskał poparcie większości (64%) mieszkańców. Później, pod koniec czerwca tego roku, gminni radni podjęli w sprawie stosowną uchwałę. Teraz urząd udostępnił mapę, na której można sprawdzić dokładnie, jak będzie nazywała się każda z ulic w Ząbrowie.

I tak, główną arterią miejscowości będzie ulica Lipowa. Jest to droga wylotowa w kierunku Laseczna, a z drugiej strony - w kierunku Szymbarka. Do Babięt Wielkich pojedziemy ulicą Owocową, a do Gałdowa - Szkolną, która pobiegnie też przy miejscowej szkole oraz ośrodku zdrowia. Są też ulice Kościelna oraz Kolejowa i Dworcowa, także nawiązujące do ważnych lokalnych obiektów.

Sporo jest też ulic owocowych i nawiązujących do nazw drzew. Wszystkie szczegóły można sprawdzić, oglądając załączone mapy.

Widok na centrum miejscowości (mapki otwierają się w większym rozmiarze po kliknięciu).

Widok w kierunku Babięt Wielkich.

Widok w kierunku Laseczna.

Widok w kierunku Chełmżycy.

Widok na całą miejscowość.

Ulice w Ząbrowie (alfabetycznie): Agrestowa, Akacjowa, Brzozowa, Cicha, Długa, Dworcowa, Głogowa, Jaśminowa, Klonowa, Kolejowa, Kościelna, Krótka, Kwiatowa, Lawendowa, Leśna, Lipowa, Łąkowa, Malinowa, Morelowa, Owocowa, Polna, Porzeczkowa, Poziomkowa, Producentów, Szkolna, Truskawkowa, Wiśniowa. Wrzosowa. 

Reklama:

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5303 sekundy