REKLAMAd&d
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2017, 00:00

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. UM w Iławie.)

Sezon imprez kulturalnych w plenerze dobiegł już końca. Można zatem podsumować wyniki tegorocznej letniej ankiety Iławskiego Centrum Kultury. Przypomnijmy, że w kwestionariuszu respondenci opowiadali na pytanie o to, kogo z artystów polskich chcieliby zobaczyć w Iławie w roku 2018.

Ankietę Iławskiego Centrum Kultury można było wypełniać w wersji tradycyjnej, papierowej - podczas organizowanych przez ICK imprez, a także w internecie. Ta druga opcja cieszyła się wśród mieszkańców zdecydowanie większym zainteresowaniem. Łącznie wpłynęło około 5 tysięcy ankiet, z czego 4,5 tysiąca w wersji elektronicznej. Co ciekawe, aż 87,5% osób, które wzięły udział w badaniu, to kobiety. Zamieszkanie w mieście zadeklarowało 73% respondentów. Można się domyślać, że pozostałe osoby to w większości mieszkańcy miejscowości położonych w niewielkiej odległości od Iławy, którzy także korzystają z miejskiej oferty kulturalnej. Odpowiadali głównie ludzie młodzi - aż 70% uczestników ankiety to osoby w wieku do 20 lat. Kolejna grupa wiekowa (21-40 lat) stanowiła 21% wszystkich respondentów.

Jakie wnioski? - zapytaliśmy dyrektor Iławskiego Centrum Kultury. Z odpowiedzi dowiadujemy się, że wśród najpopularniejszych artystów byli tym razem: Andrzej Piaseczny, Dawid Kwiatkowski, Bajm, Kamil Bednarek, Ewa Farna, Grzegorz Hyży, Anna Wyszkoni, Margaret i Michał Szpak.

- Prowadzimy rozmowy z managerem Andrzeja Piasecznego dotyczące warunków finansowych i technicznych koncertu (Dni Iławy w 2018 r.) - ujawnia Ewa Wiśniewska.

Można już także potwierdzić, że zapadła ostateczna decyzja co do miejsca, w którym w 2018 roku odbędą się Dni Iławy. Będzie to boczne boisko stadionu miejskiego w Iławie. Powód to oczywiście deficyt miejsca w amfiteatrze. Pamiętamy, że zainteresowanie mieszkańców tegorocznym koncertem Sylwii Grzeszczak znacznie przerosło możliwości tego obiektu.

Reklama:

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea
Artykuł załadowany: 0.1755 sekundy