REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 września 2017, 00:00

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Rodzina Czacharowskich z Tuszewa prowadzi gospodarstwo, które zostało laureatem XV Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodars)

Elżbieta i Kazimierz Czacharowscy z Tuszewa w powiecie iławskim gospodarują na 82 hektarach. Hodują trzodę chlewną oraz uprawiają rzepak, jęczmień, pszenżyto, groch. I robią to najbezpieczniej w całym województwie warmińsko-mazurskim!

Lokalne rodzinne gospodarstwo najpierw zwyciężyło na szczeblu wojewódzkim XV Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, a później zostało laureatem etapu centralnego. Konkurs jest prestiżowy: organizują go Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowa Inspekcja Pracy pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Zwycięzca etapu centralnego mógł liczyć na naprawdę atrakcyjną nagrodę - nowy ciągnik rolniczy Ursus. Pierwszego miejsca nie udało się zdobyć, ale państwo Czacharowscy zostali laureatami konkursu. Oznacza to, że spełnili wyśrubowane normy i prowadzą jedno z 16 najbezpieczniejszych gospodarstw rolnych w kraju. Ład i porządek, stan budynków i pomieszczeń inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, stan techniczny pilarek, warunki chowu zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej, stosowane rozwiązania związane z bezpieczeństwem pracy, wreszcie organizacja miejsc wypoczynku i zabaw dzieci - te wszystkie kryteria sprawdzała w Tuszewie centralna komisja konkursowa.

Teraz Elżbieta i Kazimierz Czacharowscy mają jeszcze szansę na zwycięstwo w Internetowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, który organizowany jest przez partnera ogólnopolskiego konkursu KRUS, Telewizję Interaktywną AgroNews. Tu także do zdobycia jest nagroda, voucher o wartości 3000 zł na środki ochrony roślin.

Do wspierania lokalnego bezpiecznego gospodarstwa w tym konkursie zachęca Katarzyna Dryka z oddziału KRUS w Olsztynie.

- Internauci mogą oddawać swoje głosy na najbezpieczniejsze ich zdaniem gospodarstwo na stronie głównej portalu Agronews.com.pl do 15 września 2017 r. Zachęcamy do tego serdecznie! - mówi. 

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2588 sekundy