REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2017, 00:00

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Ul. Ostródzka - niechlubny iławski lider w zakresie ilości zdarzeń drogowych. W tym roku, do końca czerwca, doszło tutaj do aż 1)

Gdzie w Iławie najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji? Jakie skrzyżowania są w naszym mieście szczególnie "kolizjogenne"? W który dzień tygodnia ryzyko udziału w kraksie jest u nas największe? Te i inne ciekawe i przydatne fakty sprawdzamy w sprawozdaniu z pracy Zespołu ds. bezpieczeństwa na drogach miasta Iławy. Raport powstał na podstawie danych Komendy Powiatowej Policji w Iławie i można go potraktować jako swoisty materiał poradnikowy dla lokalnych kierowców. W miejscach wskazanych jako niebezpieczne warto zachować szczególną ostrożność.

Z lektury sprawozdania dowiadujemy się, że w pierwszym półroczu 2017 roku w Iławie doszło do 9 wypadków drogowych oraz 152 kolizji. Jedna osoba poniosła śmierć, natomiast 8 zostało wskutek tych zdarzeń rannych.

Do tragicznego wypadku doszło na Al. Jana Pawła II, gdzie samochód ciężarowy potrącił rowerzystkę, natomiast inne poważne zdarzenia drogowe, w wyniku których uczestnicy odnieśli obrażenia, odnotowano w następujących miejscach: ul. Kopernika, Kościuszki, Królowej Jadwigi, Mickiewicza, Sienkiewicza, Smolki i Wiejska.

A kolizje drogowe? Tych w tym roku najwięcej było na ul. Ostródzkiej (aż 18). Niewiele lepiej jest na Sobieskiego - tam stłuczek w ciągu sześciu miesięcy było 13. Szczególnie "kolizjogenne" są w naszym mieście także ul. Dąbrowskiego (9 zdarzeń), Biskupska, Wyszyńskiego i Sienkiewicza (po 7 zdarzeń). Warto też być czujnym na ulicach 1 Maja (6 kolizji) oraz ulicach Al. Jana Pawła II, Konstytucji 3 Maja, Królowej Jadwigi, Lubawskiej i Smolki (po 5 zdarzeń).

Wiemy też, na jakich skrzyżowaniach najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych. Niechlubne pierwsze miejsce zajmują w Iławie skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem przejazdu, gdzie w tym roku doszło już do 30 kolizji i jednego wypadku. Mniej zdarzeń odnotowano na rondach, skrzyżowaniach o ruchu okrężnym, gdzie miał miejsce jeden wypadek i 18 kolizji. Czyste konto mają natomiast skrzyżowania równorzędne - dotychczas w tym roku w Iławie nie odnotowano na takich skrzyżowaniach ani wypadku, ani kolizji.

Uważajmy na zebry - w tej kwestii uczulania nigdy dosyć. W naszym mieście na oznakowanych przejściach dla pieszych doszło w pierwszym półroczu br. do 4 wypadków i 8 kolizji. Chodniki i drogi dla rowerów były w tym czasie miejscem 2 wypadków i 14 kolizji, na parkingach doszło do 19 kolizji, natomiast przystanki komunikacji miejskiej były miejscem 2 stłuczek.

Na koniec - szczególna ostrożność zalecana jest... w piątki. To właśnie tego dnia w pierwszym półroczu br. odnotowano w naszym mieście najwięcej zdarzeń. Taka tendencja nie jest nowa. Podobny wniosek płynie z danych za rok 2016 i 2015.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7906 sekundy