REKLAMAWardrom
My center

(Fot. Archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne. )

W Prokuraturze Rejonowej w Iławie toczą się czynności w związku z makabrycznym odkryciem, jakiego dokonano w jednym z mieszkań w Kamieńcu (gmina Susz) w miniony piątek, 15 września. Znaleziono tam ciało 51-letniego mężczyzny z foliowym workiem na głowie. O dokonanie zbrodni podejrzany jest młodszy brat ofiary. 40-latek usłyszał już zarzut zabójstwa i przyznał się do popełnienia tego czynu.

Ciało 51-latka odnaleziono w mieszkaniu w Kamieńcu w ostatni piątek około godziny 19:00.

- Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o znalezieniu ciała mężczyzny. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili informację – przekazała mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - W mieszkaniu znajdował się również 40-latek. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Susz w policyjnej celi. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny w obecności biegłego oraz podjęto czynności w zakresie przesłuchania świadków.

Początkowo nie było wiadomo jednoznacznie, czy doszło do zabójstwa. Teraz taką informację można już potwierdzić.

- 40-letni mieszkaniec gminy Susz usłyszał zarzut zabójstwa i przyznał się do popełnienia tego czynu - mówi szef Prokuratury Rejonowej w Iławie Jan Wierzbicki. - Mężczyzna złożył wyjaśnienia i wykonano z nim czynności.

Wiadomo ponadto, że podejrzany to młodszy brat ofiary. 51-latek został uduszony, a jego ciało odnaleziono z foliowym workiem na głowie. Potwierdzają się też pierwsze nieoficjalne informacje o tym, że od zabójstwa do ujawnienia zwłok minął ponad tydzień. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej 6 lub 7 września, a ciało odkryto 15 września.

Podejrzany jest obecnie zatrzymany. Dzisiaj (18 września) Sąd Rejonowy w Iławie rozpatrzy wniosek miejscowej prokuratury o zastosowanie wobec niego aresztowania na okres trzech miesięcy.

REKLAMAwardrom2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmatematyka
REKLAMAbudzyk
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3664 sekundy