REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 września 2017, 09:20 komentarzy 1

(Fot. M. Matlewska.)

Historia kisielickiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej liczy sobie już 130 lat. Obchodzony w minioną niedzielę jubileusz był okazją do uroczystego spotkania w gronie druhów, ich rodzin i licznych zaproszonych gości, wręczenia podziękowań i wyróżnień oraz wspomnienia strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę.   

Uroczystości jubileuszu 130-lecia OSP Kisielice rozpoczęły się od złożenia raportu Prezesowi ZOW ZOSP RP dh Gustawowi Markowi Brzezinowi. Następnie zaśpiewano hymn strażacki „Rycerze Floriana”, po czym odczytano nazwiska strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę. 

Przybyło wielu gości zaproszonych, delegacje jednostek OSP z Susza, Butowa, Gorynia, Jędrychowa, Klim i Łęgowa, przedsiębiorcy i darczyńcy, rodziny strażaków, sympatycy straży oraz mieszkańcy Kisielic. Przedstawienie w krótkim zarysie 130-letniej historii OSP trwało ponad 40 minut, po czym odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń i wyróżnień z rąk Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina, zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Roberta Flicińskiego, Burmistrza Kisielic Rafała Ryszczuka oraz prezesów seniorów OSP St. Gołembiewskiego i St. Olszlegiera. Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których czekały słodkie upominki. Strażacy usłyszeli wiele ciepłych słów i życzeń, aby było tyle samo powrotów z akcji ile wyjazdów. Oficjalne uroczystości zakończyły się występem artystycznym zespołu Mirana.

- Cieszy nas, że możemy pochwalić się tym, iż nie stoimy w miejscu, lecz ciągle się rozwijamy, rozbudowujemy i pozyskujemy coraz więcej lepszego sprzętu. To zasługa nie tylko strażaków, lecz także samorządu lokalnego, sympatyków pożarnictwa oraz ludzi, którzy ze zrozumieniem podchodzą do ochotniczego ratowania życia i mienia, myślę tu o darczyńcach, którzy nigdy nie odmówili nam wsparcia w pozyskaniu nowego sprzętu - mówi prezes OSP Kisielice Marian Gołembiewski. - Niewielu wie, że w 3 do 4 minut po sygnale syreny ktoś w dzień przerywa pracę, lub w nocy zostaje wyrwany ze snu i wybiega z domu po to, by ratować czyjeś życie i mienie. To zaszczyt być jednym z Was. Druhom seniorom serdecznie dziękujemy za przygotowanie fundamentów dzieła, które będziemy kontynuować, rozwijać i przekażemy młodym pokoleniom. Pożarnictwo jest dla nas pasją, którą wielu już od dziecka traktuje jak powołanie, a nasze rodziny to rozumieją i wspierają nas, jak tylko mogą w dziele rozpoczętym przez założycieli naszej straży pożarnej, także przez Bolesława Chomicza, założyciela Związku Floriańskiego, aby nie utraciły swojej mocy i znaczenia jego słowa „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” . 

Fot. M. Matlewska.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Wiesiek 1 ponad rok temu

    Wspaniała jednostka osp ,wspaniali ludzie. Pozdrawiam.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5018 sekundy