REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2017, 00:00 komentarzy 1
Droga zostanie ponownie wyprofilowana oraz wyrównana - zapowiada Urząd Miejski w Suszu.

Droga zostanie ponownie wyprofilowana oraz wyrównana - zapowiada Urząd Miejski w Suszu. (Fot. Czytelnik.)

Droga Stawiec-Olbrachtówko w gminie Susz jest w bardzo złym stanie, choć remontowano ją wiosną tego roku - alarmuje nasz czytelnik, lokalny kierowca. - Obawiamy się, że w razie potrzeby nie dotrze do nas karetka, utrudniony jest codzienny dojazd do przystanku, pracy. Sprawę zgłosiliśmy Urzędowi Miejskiemu w Suszu, a ten potwierdził, że interwencja jest niezbędna i zapowiada przeprowadzenie naprawy - wszystko w ramach gwarancji udzielonej przez wykonawcę w związku z wiosennym remontem. 

Na naszą redakcyjną skrzynkę dotarł sygnał od czytelnika, mieszkańca gminy Susz. 

- Zwracam się do Państwa z prośbą o nagłośnienie sprawy drogi gminnej na odcinku Stawiec-Olbrachtówko - napisał do nasz czytelnik. - Droga została „wyremontowana” na wiosnę tego roku. Sołtys podpisał odbiór drogi, lecz jej wykonawca wykonał tak pracę, że wczesną jesienią ciężko już dotrzeć do budynków miejscowości Stawiec. Tę sprawę należy poruszyć, ponieważ w razie konieczności udzielenia nagłej pomocy medycznej pogotowie ratunkowe może nie dojechać albo wcale albo nie na czas (a jak wiemy, każda minuta jest ważna). Poza tym, ciężko się dostać do przystanku autobusowego, pracy. Jeżeli nie zostaną poprawione warunki tego odcinka drogi (ok. 1,5 km), to z czasem nie będzie można w ogóle już dotrzeć do miejscowości Olbrachtówko, a pamiętajmy, że utrzymanie w dobrym stanie technicznym, odśnieżanie czy oświetlanie dróg gminnych to zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym obowiązek gminy.

Sygnał przekazaliśmy Urzędowi Miejskiemu w Suszu. Z odpowiedzi, którą w imieniu gminy przekazał nam Cezary Oracki z Referatu Promocji i Spraw Społecznych, wynika, że w ocenie samorządu to nie wykonawcę i ewentualne nienależyte wykonanie wiosennych prac należy winić za obecny stan drogi, lecz obfite opady i ruch ciężkich pojazdów. Jednocześnie dowiadujemy się, że natychmiast po przekazanym przez nas sygnale miała miejsce urzędowa kontrola stanu drogi, która potwierdziła potrzebę poprawy jej stanu. Jest dobra wiadomość dla lokalnych kierowców: urząd zapowiada interwencję w postaci przeprowadzenia ponownego profilowania oraz wyrównania drogi. Roboty te mają zostać wykonane w ramach obowiązującej gwarancji. 

Poniżej pełna treść odpowiedzi urzędu na skierowane przez nas pytania. 

- Czy Urząd ma zastrzeżenia co do jakości opisanego remontu przeprowadzonego przez lokalną firmę wiosną tego roku?

- Gmina Susz informuje, że w dniu odbioru częściowego prac (15.05.2017r.) oraz końcowego zadania (23.05.2017r.) nie miała żadnych zastrzeżeń co do jakości oraz zakresu wykonanego przez Wykonawcę remontu. W związku z licznymi oraz obfitymi opadami, a także z uwagi na przejazdy pojazdów ciężkich, stan drogi rzeczywiście uległ wyraźnemu pogorszeniu. Natychmiast po otrzymaniu sygnału o stanie jakości drogi (do dnia 16.10.2017r. Gmina Susz nie otrzymała żadnego niepokojącego sygnału w sprawie stanu jakości tej drogi), pracownik Urzędu Miejskiego w Suszu skontrolował stan drogi i skontaktował się z Wykonawcą remontu drogi w sprawie poprawy jej stanu. 

- Jaki był zakres tych prac oraz ich koszt?

- W ramach remontu drogi Wykonawca wykonał następujące prace: profilowanie mechaniczne korony drogi, wyrównanie kolein wraz z zagęszczeniem mechanicznym walcem - 1,20 km, uzupełnienie kruszywem odcinków dróg w miejscach podmokłych, zaniżonych oraz rozjeżdżonych. Koszt wykonanych prac zgodnie z cenami jednostkowymi oferowanymi przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym wyniósł: 2 399,46 zł brutto. 

 - Czy mieszkańcy wskazanych miejscowości mogą liczyć na interwencję gminy i poprawę stanu wskazanej drogi? Kiedy?

- W rozmowie z Wykonawcą Gmina Susz ustaliła, że w ramach obowiązującej gwarancji droga zostanie ponownie wyprofilowana oraz wyrównana. Prace zostaną wykonane, kiedy nawierzchnia drogi wyschnie i pozwoli na przeprowadzenie profilowania.

REKLAMANAJLAK
Swojak

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Suszak 1 ponad rok temu

    Nie w Gminie ale w całym mieście zrobiony badziew z drogami

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5128 sekundy