REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2017, 09:39

(Fot. Archiwum własne.)

Poznaliśmy oficjalny program iławskich obchodów 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem lokalnych uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości są burmistrz miasta i przewodniczący rady miejskiej we współpracy z parafią p.w. Świętego Brata Alberta.

11 listopada w Iławie, na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wyszyńskiego, odbędzie się Apel Poległych. Przeprowadzą go harcerze z iławskiego hufca ZHP. 

Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Iławie będą miały dwa muzyczne akcenty. Po mszy świętej, która odprawiona zostanie o godzinie 12:00 w kościele p.w. Św. Brata Alberta, wystąpią tam z koncertem pieśni patriotycznej Krzysztof Gwiazda (bas, baryton) oraz Stanisław Deja (akompaniament).

Kolejny muzyczny akcent to Prezentacje Polskiej Pieśni i Piosenki Historycznej. W ramach koncertu "Pozłacany warkocz-śpiewnik śląski" w kinoteatrze "Pasja" będzie można posłuchać zespołu Canticorum z Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3318 sekundy