REKLAMApluszak
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2017, 09:46 komentarzy 2

(Fot. Info Iława.)

Dla publiczności w Iławie zaśpiewała Edyta Geppert - artystka obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat, której utwory takie jak "Kocham cię życie", "Jaka róża taki cierń" czy "Zamiast" trafiły do kanonu polskiej piosenki. Niedzielny występ artystki w kinoteatrze "Pasja" zgromadził komplet publiczności - organizator występu, Iławskie Centrum Kultury, sprzedał wszystkie wejściówki. Zgromadzeni widzowie z żalem żegnali Edytę Geppert, prosząc o bisy i nagradzając ją owacjami na stojąco.

Na scenie iławskiego kinoteatru artystce towarzyszył Piotr Matuszczyk (fortepian) i reżyser muzycznego spektaklu, a prywatnie mąż Edyty Geppert Piotr Loretz. Usłyszeć można było perełki polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka, a wśród kompozytorów Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Piosenki liryczne zderzone były z dramatycznymi, a te z kolei przeplatały się z zabawnymi, kabaretowymi formami muzycznymi.

Po koncercie można było kupić płytę artystki i uzyskać jej autograf, z czego miłośnicy interpretatorskiego kunsztu Edyty Geppert chętnie korzystali.

Fot. Info Iława.
 

REKLAMAgeodeta
Swojak

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Wisz Swój Nick 2 ponad rok temuocena: 100% 

    Sztuka przez duże S. Nie to co disco-polo. Ale szkoda, że na takie koncerty chodzi mniej ludzi niż na te d-p. Aż żal

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~a. 1 ponad rok temu

    Do diskopolo nie trzeba myśleć za bardzo, włączy się komputer, program, leci podkład, głos się zmodyfikuje i już przebój jest. Do sztuki przez duże S podejście jest inne i wymaga więcej poświęcenia, itd. Można by napisać na ten temat referat ale szkoda słów.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.1922 sekundy