REKLAMApluszak
REKLAMACastrorama
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2017, 10:31

(Fot. Warmińsko-Mazurska Policja.)

Nowomiejscy policjanci przeprowadzili na terenie powiatu działania „Dyskoteka”. Tym razem funkcjonariusze realizowali działania wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Działania mundurowych ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców oraz wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy kierują pojazdami pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Od godzin wieczornych w sobotę do niedzieli rano nowomiejscy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Funkcjonariusze realizowali te działania wspólnie z kolegami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz to, czy nie są oni pod wpływem narkotyków. Tej nocy policjanci skontrolowali 472 kierowców. Niestety nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego byli trzeźwi.

Około godziny 2.30 w Mrocznie na terenie gminy Grodziczno policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault laguną. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Brodnica miał w organizmie blisko promil alkoholu. W trakcie tej kontroli okazało się także, że 35-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bowiem obowiązuje go aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Mławie na okres 60 miesięcy.

Godzinę później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW. Badanie trzeźwości wykazało, że 25-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie nie posiadał przy sobie także prawa jazdy.

Tej nocy tuż przed godziną 2.00 w Gryźlinach policjanci zauważyli także trzech pieszych, którzy poza obszarem zabudowanym szli bez wymaganych odblasków. Sprawcy wykroczenia zostali ukarani mandatami. Funkcjonariusze przekazali im także elementy odblaskowe, by byli widoczni dla innych uczestników ruchu.

Podobne działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - w szczególności zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez pijanych kierowców bądź pod wpływem narkotyków.

[KPP NML]

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5496 sekundy