REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2017, 10:09

(Fot. Archiwum Policji.)

Dwaj funkcjonariusze policji z Zalewa zapobiegli tragedii. Ich sprawna reakcja pozwoliła ocalić 24-letniego mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Funkcjonariusze zastali desperata wiszącego na lince, tracącego czynności życiowe. 

W minioną sobotę 21 października policjanci z Zalewa stanęli przed trudnym zadaniem. Alarmujący sygnał dotarł wieczorem. 

- Tego dnia oficer dyżurny policji został poinformowany o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Dyżurny natychmiast podjął czynności i w ustalone miejsce wysłał najbliższy policyjny patrol - relacjonuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się jednak, że w domu nikogo nie ma. Policjanci przeszukali mieszkanie, a także pomieszczenie gospodarcze obok. Tam znaleźli mężczyznę, który wisiał na lince przywiązanej do belki konstrukcyjnej budynku. Mężczyzna tracił już oddech i tętno. Policjanci niezwłocznie zdjęli pętlę z jego szyi i dzięki ich pomocy mężczyzna odzyskał czynności życiowe. Szybko został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.

Policjanci, którzy wzięli udział w tej akcji, to sierż. szt. Przemysław Truszkowski (zdjęcie drugie) i sierż. szt. Krzysztof Pleszkun. Obaj funkcjonariusze na co dzień pracują w zespole do spraw prewencji Posterunku Policji w Zalewie. Za pełnioną z zaangażowaniem służbę obaj policjanci byli już wielokrotnie nagradzani. To im 24-latek, który zdecydował się na tak desperacki krok, zawdzięcza życie. 

REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3468 sekundy