REKLAMAincome2
REKLAMAOlszta

(Fot. Archiwum szkoły.)

W dniu 28.09.2017 w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie odbył się konkurs informatyczny pod patronatem warmińsko-mazurskiego koła Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Konkurs miał charakter testu wykonywanego samodzielnie przez uczestnika konkursu z pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym, gdzie uczeń odpowiada na pytania. Test składa się z 80 pytań. Rozwiązanie testu polega na wskazaniu dokładnie jednej z możliwych odpowiedzi przez kliknięcie na nią.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego (rozwiązywania problemów za pomocą komputerów) oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów szkoły.

Konkurs obył się w dwóch kategoriach: na poziomie podstawowym i rozszerzonym. 

Nagrody w konkursie sponsorowało Polskie Biuro ECDL (ECDL - European Computer Driving Licence - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych - przyp.red.).

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali vouchery na bezpłatne zdawanie egzaminu z grupy B1, B2, B3. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki: długopisy, smycze, kubki, teczki, notesy.

Nadzór merytoryczny sprawowała pani Hanna Pikus (Koordynator Regionalny ECDL).

W konkursie startowało 40 uczestników.

Wyniki:

Konkurs informatyczny - poziom podstawowy:

Miłosz Mazurewicz - miejsce pierwsze

Maksymilian Marciniak - miejsce drugie

Martin Kosiński - miejsce trzecie

Konkurs informatyczny - poziom rozszerzony:

Marek Derela - miejsce pierwsze

Michał Banach - miejsce drugie

Radosław Ruciński - miejsce trzecie

Jarosław Cherek

Fot. Archiwum szkoły.

REKLAMAskup złomu
REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3107 sekundy