REKLAMAFigura
REKLAMAOlszta

(Fot. KPP w Nowym Mieście Lubawskim.)

Tylko w ten weekend nowomiejscy policjanci pracowali na miejscu 6 zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze uniemożliwili także dalszą jazdę nietrzeźwemu rowerzyście i kobiecie, która kierowała autem, znajdując się pod działaniem alkoholu. Bądźmy odpowiedzialni za kierownicą, to my sami także decydujemy o swoim bezpieczeństwie! - apelują mundurowi.

Jesienna aura jest zmienna. Nie każdy o tym pamięta. Zmiana pogody panującej w ostatnich dniach wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Intensywne opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia też nie sprzyja kierującym. Dodatkowym utrudnieniem są często leżące na jezdni liście - w takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć. Niestety, jak się okazuje, także ładna pogoda i świecące słońce powoduje, że kierowcy lekceważą warunki na drodze i pewniej wciskają pedał gazu.

W ten weekend nowomiejscy policjanci pracowali na miejscu 6 zdarzeń drogowych.

W piątek ok. godz. 15:20 w Tylicach kierujący autem marki Renault Megane podczas wykonywania manewru wymijania stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna był trzeźwy. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Także w piątek, ok. godz. 18:00, w Suminie kierujący VW Golfem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożny słup energetyczny. Od mężczyzny wyczuwalny był zapach alkoholu z ust. Została od niego pobrana krew celem zbadania zawartości alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Biskupiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Z kolei w sobotę, około godz. 13:00, na drodze krajowej nr 15 w Kurzętniku kierujący motocyklem nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjeżdżając na prawe pobocze i doprowadzając do wywrócenia się. Sprawca zdarzenia pił wcześniej alkohol. Badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mieszkaniec gminy Kurzętnik także z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Policjanci przypominają, by stosować się do zasad obowiązujących na drodze. Wsiadając za kierownicę, stajemy się odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu. Nigdy też nie wsiadajmy za kierownicę po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.

KPP w Nowym Mieście Lubawskim

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5087 sekundy